Лукойл Нефтохимик сломи ЦСКА след петгеймов трилър

снимка: БГНЕС

Лукойл Нефтохимик спечели трудна победа срещу ЦСКА с 3:2 (25:21, 25:17, 14:25, 27:29, 15:13) гейма в дербито на родната волейболна Суперлига. По този начин бургазлии се реваншираха на "армейците" за загубата си в края на декември, когато шампионите победиха с 3:1 в София.

 

Днешната среща продължи близо два часа и предложи редица обрати и страхотни емоции на зрителите в зала "Младост" в Бургас. След равностойно начало домакините имаха щастието да поведат с 1:0, а след това успяха и да увеличат своя аванс, благодарение на убедителното си представяне във втория гейм, спечелен на 17.

 

Шампионите на страната обаче нямаха намерение да се предават. "Червените" започнаха вихрено третата част и сломиха съпротивата на противника още в самото начало, след което спокойно довършиха гейма до 25:14.

 

Истински екшън и размяна на "точка за точка" се разигра в четвъртия гейм. С наближаване на неговия край Лукойл взе аванс и можеше да затвори мача, но волейболистите на ЦСКА показаха характер и след като спасиха три мачбола, успяха да изравнят геймовото съотношение - 2:2 след 29:27.

 

Така всичко трябваше да се реши в тайбрека, който също се оказа изключително оспорван. След постоянна гонитба в резултата, при 10:10 Нефтохимик записа две поредни точки, които се оказаха победоносни. Геймът бе затворен при 15:13 и по този начин победата на домакините стана факт.