Лукойл Нефтохимик се класира за финала

Баскетболистките на Лукойл Нефтохимик се класираха за финала на държавното първенство за жени. Пред собствена публика в зала „Бойчо Брънзов" бургазлийки спечелиха мач номер 3 в полуфиналната серия с „Монтана 2003" с 80:65 и по този начин взеха и серията с 2:1 победи.

 

Елена Йоловска бе най-резултатна за победителките с 26 т., а Лори Неро добави 22 т. и 10 овладени отскочили топки. Отново Вера Перостийска бе най-добра за носителките на купа „Леденика България".

 

Националният център вкара 28 т. и записа 10 борби, а Румяна Николовска добави 13 т. и 9 овладени отскочили топки.