
Шампионът при жените Лукойл Нефтохимик е първият финалист на тазгодишното издание на турнира Купа "Леденика България", след като победи Левски с 64:58 в първия полуфинал в зала "Младост" в Монтана. "Сините" водеха през по-голямата част от срещата в последните минути на последната четвърт изгубиха иницитивата и по този начин шанса да играят в пряк сблъсък за трофея за първи път след възстановяването на отбора.
За бургазлийки това ще е пръв финал от 2008 година насам, когато за последно триумфираха с трофея. Най-резултатна за победителките беше Тамара Боуи с 27 точки. Американката добави и 16 борби, две от които в последните секунди на двубоя в много важни моменти, и 4 чадъра и бе най-полезна за успеха. Олена Самбурска добави 14 за успеха на тима, воден от Петко Маринов. Станислава Станкова отбеляза 18 точки, а Диана Найденова завърши с 12 при загубата на Левски.
Въпреки успеха наставникът на Лукойл Нефтохимик не скри разочарованието си от играта на тима си. "Двата отбора са много равностойни. Но аз съм разочарован, толкова щуротии на куп не съм виждал. Хубаво е, че показахме огромно желание за успех. Имахме притеснения, че след загубата в първенството ще има психологическо напрежение. Радвам се, че все пак стигнахме до финала, особено след малшанса, който ни съпътства в последните две издания на турнира", сподели Маринов.
"Загубихме мача в една ситуация, в която ни вкараха 5 точки. Не успяхме да се възползваме от своите шансове, а най-добрите ни реализаторки нямаха ден", каза пък наставникът на Левски Стефан Михайлов.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ