
Отборът на Лукойл Нефтохимик е новият баскетболен шампион на България за жени. Днес бургазлийки спечелиха четвъртата среща с тима на Дунав с 83:64 в собствената си зала "Бойчо Брънзов" и спечелиха серията с 3:1 победи.
Олена Самбурска бе най-резултатна за Лукойл с 28 точки, а с дабъл дабъл завършиха Лори Неро и Елена Йоловска. Двете уловиха по 11 борби и вкараха съответно 11 и 15 точки.
За гостенките от Русе Вероника Бортелова вкара 17 точки, а Наталия Топалова записа дабъл дабъл от 12 точки и 10 борби.
Така те повториха титлата си от сезон 2004-2005 и 2005-2006 и си върнаха на русенки за загубения финал миналата година, когато Дунав спечели титлата.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ