Лукойл каза "чао" на Европа с разгром

Лукойл Академик се представи достойно в последния си европейски мач за този сезон, след като в зала “Универсиада“ българският шампион надигра лесно Асесофт Плоещ с 92:77 в последен мач от турнира Еврокъп.

“Студентите“ натиснаха още в първата част и не оставиха никакъв шанс на румънската селекция, а и не изпуснаха в нито един момент водачеството на двубоя.

Галанис използва всички свои налични баскетболисти, които му се отблагодариха с много силна игра в защита, а нападението на тима работеше безотказно през всичките 40 минути. Самият мач пък приключи за малко повече от час, като почти нямаше прекъсвания на играта.

Впечатление направи липсата на Филип Виденов, който беше изваден от състава, но треньорът Галанис не пожела да разкрие причината за отстраняването на капитана на тима.

В негово отсъствие Аландо Тъкър беше най-полезен, като завърши с впечатляващ дабъл-дабъл – 30 точки и 11 борби. Той изпусна едва три стрелби през целия мач, а с 18 точки се отчете Лалич. За гостите Дън завърши с 22 точки, докато Лий направи дабъл-дабъл от 21 точки и 12 борби.

Шампионите ни завършват европейския си поход след 4 победи и 6 загуби - на трето място в група "В".

Лукойл записа много силно начало, като Веселин Веселинов поведе своите съотборници към 14:4 в първите минути на частта. След това настъпиха и моментите на Аландо Тъкър, който почна да вкарва от всяка позиция на терена, а неговата силна игра допринесе за сериозната разлика след само 10 минути – 29:17.

След смазващата доминация в първата четвърт Лукойл се отпусна, позволявайки на съперника да направи бърза серия от 11:2 в своя полза, което стопи авансът на българския шампион.

Последва таймаут от страна на Димитрис Галанис, което върна ритъма в играта на „студентите“ и след 16:8 успяха да възстановят разликата и да се оттеглят на почивка при 47:36.

Третата част беше изиграна като по учебник от домакините, които методично увеличаваха своя аванс, който дори стигна до 17 точки. Галанис пък използваше много ротации в състава, което помогна на защитата, която беше много активна срещу Лий и компания.

В четвъртата част всичко беше решено и публиката се нагледа на зрелищни изпълнения и много забивки в заключителните 5 минути на мача, когато беше фиксирано и крайното 92:77. Лукойл можеше да спечели и с повече, но в края от 19 разликата падна на 15 след няколко пропуска.