Лукойл и Левски с нови победи

снимка: lukoilacademic.bg

Шампионът Лукойл Академик (София) победи като гост Рилски спортист (Самоков) със 78:63 точки в дербито на 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Домакините водеха с 42:37 на почивката, но "студентите" изиграха силно второ полувреме, което спечелиха с 41:21. Шампионите стартираха третата част със серия от 12:0.

Юре Лалич беше най-резултатен за победителите с 16 точки и 7 борби. Аландо Тъкър добави 15 точки, а с "дабъл-дабъл" - 11 точки и 10 борби завърши Веселин Веселинов. За домакините Върнън Тейлър реализира 13 точки, а 11 точки и 7 борби записа Еван Равънел.

Левски победи без проблеми гостуващия Черноморец (Бургас) със 103:89 (28:22, 22:18, 22:20, 31:29) точки. Павел Иванов се отличи с 37 точки за "сините". Христо Захариев добави 18 точки и 9 асистенции, а с 12 точки и 7 борби завърши Николай Върбанов. За гостите Богдан Боев записа 34 точки, от които 7 тройки. Тодор Захариев отбеляза 15 точки, а 11 точки вкара Любен Пасков.

Балкан (Ботевград) се наложи над гостуващия Берое (Стара Загора) с 86:70 (26:15, 17:18, 24:17, 19:20) точки. Ноа Далман вкара 26 точки и спечели 8 борби за победителите, 19 точки вкара капитанът Павел Маринов, а 16 точки отбеляза Иван Лилов. За Берое Брандън Баудри регистрира 18 точки, 7 борби и 6 асистенции, а Доминик Фъргюсън вкара 15 точки.