Лукойл и Черно море са вече 1/2-финалисти

снимка: lukoilacademic.bg

Шампионът Лукойл Академик (София) и Черно море Порт Варна се класираха за полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже, където ще играят един срещу други.

Възпитаниците на Сашо Везенков разгромиха като гост Черноморец (Бургас) с 40 точки разлика - 119:79 (28:17, 32:27, 31:15, 28:20) и спечелиха серията с 2:0 победи.

Интрига в срещата нямаше, тъй като "студентите" изцяло превъзхождаха съперниците си. На почивката гостите имаха преднина от 60:44, а в последната четвърт тя достигна няколко пъти границата от 40 точки.

За победителите седем бааскетболисти записаха двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Юре Лалич с 25 точки, Александър Янев с 24 точки и Алано Тъкър с 16 точки и 4 борби. За Черноморец най-полезни бяха Любен Пасков със 17 точки и Тодор Тодоров с 15 точки и 7 борби.

В Ямбол домакините загубиха от Черно море Порт Варна с 66:81 (20:19, 16:18, 22:26, 8:18) точки. Така варненци спечелиха серията с 2:0 победи и се класираха за полуфиналите, където ще играят с Лукойл Академик (София).

След равностойна игра през първите три части гостите направиха силна серия в началото на четвъртата четвърт и 3:31 минути преди сирената поведоха с 18 точки - 79:61, а до края не изпуснаха водачеството си.

За победителите Милян Пупович завърши с 15 точки и 7 борби, 14 точки реализира Николай Стоянов, а 13 точки - Асен Великов. Станислав Славейков вкара 13 точки за Ямбол, а 11 точки записа Павел Иванов.