Лукойл Академик яде пердах в Истанбул

Лукойл Академик претърпя загуба в първото си гостуване от турнира ФИБА Къп. Българският шампион отстъпи на Истанбул Буюкшехир в Турция с 69-81, след като изоставаше през по-голямата част от мача. До момента „студентите” имат победа и загуба, а колкото и днешният им съперник. В следващия кръг Лукойл ще се изправи срещу румънския Клуж Напока като домакин в зала„Универсиада” на 1-ви ноември.

Отборите изиграха много оспорвана първа четвърт, в която разликата само веднъж беше по-голяма от 3 точки. Логично след първите 10 минути резултатът беше равен – 22-22. Въпреки че домакините бяха напред през повечето време от втория период, темпото се запази и Лукойл Академик изоставаше само с 2 точки на почивката – 39-41. Истанбулският отбор започна второто полувреме със серия от 11-0, за да натрупа по-стабилна преднина за първи път и не погледна назад до края на мача. След 30 минути игра разликата беше 9 точки, а през последната част отново стана двуцифрена, за да се стигне до победа за турския отбор.

Христо Николов записа 17 точки и 5 борби за българския отбор, дабъл дабъл от 12 точки и 11 борби добави Кийт Клантън, а по 11 вкараха Асен Великов и Далтън Пепър (6 борби).

За победителите Иван Бува отбеляза 19 точки и хвана 5 борби, а с 14 и 8 асистенции се включи Майкъл Томпсън.