Лукойл Академик тръгна с победа на турнира в Правец

Лукойл Академик започна с победа участието си в международния турнир за купата на Община Правец, съобщи официалният сайт на баскетболния ни шампион.

Студентите се наложиха с 84:73 над гръцкия Арис в мача на откриването на надпреварата. Двубоят премина доста равностойно, като шампионите бяха по-добри в първите минути, но допускаха доста грешки и това позволи на гостите да изравнят 10 минути преди края.

Все пак момчетата на Йовица Арсич демонстрираха класата си в заключителната част и с добра защита стигнаха до успеха.

Нов силен мач за Лукойл Академик изигра Андре Оуенс. Гардът приключи с 18 точки, като демонстрира точен мерник от далечно разстояние. Павел Маринов се включи силно с 15 точки, а Бруно Шундов добави 14 точки и 5 борби.

За Арис най-резултатен бе Ейдриън Оливър с 24 точки, Серхио Керуш добави 17, а в игра се появи и Александър Везенков, който се отчете с 3 борби за 10 минути на терена.

Днес от 17:00 часа шампионите ни се изправят срещу първенеца на Кипър Ета, а от 19:00 часа е предвиден мача между Партизан и Арис.