Лукойл Академик срази Цървена Звезда с 85:75 в "Арена Армеец"

Българският шампион Лукойл Академик (София) победи сръбския Цървена звезда с 85:75 точки и спечели третото място в международния турнир по баскетбол за мъже "Лукойл Екто спорт" в "Арена Армеец".

Както е известно, снощи 10-кратният пореден първенец у нас отстъпи достойно с 69:71 на европейското величие Барселона Регал.

Организаторите обявиха, че този турнир ще стане традиционен. Капитанът Тодор Стойков получи след мача Купата за третото място. Сред зрители беше и спортният министър Свилен Нейков. Срещата между Лукойл Академик и Цървена звезда беше доста оспорвана.

Изпълнителният директор на домакините Сашо Везенков изрази недоволството си от ниската посещаемост в зала "Арена Армеец" вчера срещу Барса и днес срещу Цървена Звезда.

"Студентите" успяха да поведат с над 10 точки в края на мача. След силни начални минути за гостите възпитаниците на Марин Докузовски успяха да наваксат изоставането си и след 10 минути имаха аванс от две точки - 22:20.

След равностойни втори 10 минути сръбските играчи се оттеглиха на почивката с три точки преднина, след като реализираха тройка със сирената. В началото на третата четвърт Цървена звезда поведе с шест точки - 50:44, но българските шампиони изравниха.

"Студентите" започнаха последната част с аванс от 64:61, но след силна игра в защита и нападение успя да поведе с над 10 точки и да спечели мача.

За победителите Божидар Аврамов беше най-полезен с 19 точки, Мохамед Абукар добави 16 точки, а с 15 точки завърши Девин Грийн. От Цървена звезда с 15 точки завърши Морис Олмънд, а 13 точки добави Рашко Катич, информира БТА.