Лукойл Академик се справи с Рилецо

снимка: SPORTA.BG

Шампионът Лукойл Академик победи гостуващия Рилски спортист Самоков с 90:76 (21:18, 22:18, 27:14, 20:26) в мач от 20-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на България, информира БТА.

С успеха домакините се върнаха на върха на класирането с 38 точки, с точка повече от Левски. Рилски спортист е трети с 34 точки.

Лукойл поведе от самото начало и не изпусна аванса си до края. Домакините дръпнаха с 21:11 към края на първата четвърт и поддържаха преднината си до почивката.

Със силни начални минути на третата четвърт и серия от 9:0 домакините поведоха с 51:36, а по-късно в частта стигнаха и до най-голям аванс от 23 точки при 68:45.

Рилски опита да стигне до обрат в края и след серия от 9 поредни точки намали до 69:80, но за повече нямаше сили.

Димитриос Харитопулос беше най-полезен за успеха на шампионите с 19 точки и 6 борби, Брендън Хийт добави 13 точки и 7 асистенции, а общо шест играчи завършиха с двуцифрени точков актив.

Анджело Калояро беше най-добър за гостите с 16 точки и 9 борби, а Станислав Ваклинов се отличи с 15 точки.