Лукойл Академик се наложи над Куманово в приятелска среща

Шампионът на България Лукойл Академик (София) победи като гост участника в Балканската лига Куманово с 84:81 точки в приятелски мач. Това беше втората контролна среща за "студентите" в Македония в последните дни след спаринга с Работнички (Скопие).

Първото полувреме на двубоя завърши 45:36 в полза на домакините от Куманово, но след по-силната си игра след почивката "студентите" успяха да обърнат развоя на събитията в своя полза.

Най-резултатен за българския отбор беше Божидар Аврамов с 16 точки, Брендън Хийт добави 14, а Дарил Уоткинс се отчете с 11 за победата.

За домакините от Куманова най-полезен бе Ивица Димчевски, който стана топреализатор на срещата с 23 точки, а Урош Лукович направи "дабъл-дабъл" от 20 точки и 14 борби.

В първата си контрола в Македония тимът на Лукойл Академик загуби с 93:88 след продължение от Работнички (Скопие).