Лукойл Академик с тежка загуба в Стара Загора! Интригата за баскет титлата е жива

снимка: lap.bg

Берое върна интригата във финалната серия в НБЛ, след като спечели третия мач срещу Лукойл Академик и намали изоставането си на 1-2 победи. Пред собствена публика тимът на Любомир Минчев се наложи над шампионите със 74:64 точки. Още в първите минути домакините показаха, че са си взели поука от предните два мача и демонстрираха много добра игра. Те водеха през повечето време и заслужено спечелиха. Мач №4 от серията е в понеделник отново в Стара Загора.

Играчите на Берое започнаха мача по-концентрирано и още в средата на първата част поведоха със 7 точки. Тони Дечев взе прекъсване, а след него Лукойл заигра много по-добре в защита. Шампионите направиха серия от 10-2 и поведоха, като ключова роля имаше Димитър Димитров, който се включи много силно от пейката. С тройка на Пламен Алексиев обаче домакините отново бяха напред в резултата, като след първата част имаха минимален аванс от 1 точка. През втория период Берое отново пое контрола в мача. Баскетболистите на Любомир Минчев напълно контролираха развитието на срещата и на почивката водеха с 41-28, като през втората част лимитираха Лукойл само до 8 точки.

След паузата Берое на няколко пъти повеждаше с 15 точки, но гостите стопяваха част от пасива си. Подобно на предните двубои от серията, шампионите отново спечелиха третата част, но въпреки това преди решителните десет минути те все още изоставаха с двуцифрена разлика. В последната част преднината на домакините достигна 19 точки, като до края мачът се доиграваше.

Най-резултатен за победителите бе Шейн Гибсън, който отбеляза 22 точки. Брандис Рейли-Рос добави 13, а с по 10 са Николай Николов и Омари Гудул.

За Лукойл Академик много силен мач изигра Димитър Димитров, отбелязвайки 17 точки. Стив Зак има 10.