Лукойл Академик пречупи Рилски спортист и отново е на финал в НБЛ

снимка: basketball.bg

Отборът на Лукойл Академик се наложи като гост над тима на Рилски спортист с  90:83  точки и по този начин "студентите" се класираха за финалния плейоф в родното първенство по баскетбол.

Съставът на Рилски спортист нанесе първата загуба на Академик от началото на сезона в мач номер 3 от 1/2 финалната серия между двата тима, но днес играчите на Рилецо не можаха да зарадват публиката в залата в Самоков и "студентите" записаха 3-ти успех в сблъсъка, затваряйки серията.

По този начин съставът на Лукойл, който през последните 8 години е шампион на България отново ще спори за златните медали. Съперник на "студентите" в сблъсъка за титлата е съставът на Левски, който в другия полуфинален плейоф се наложи над състава на Ямбол.

Серията за първото място стартира на 24-ти май, а тази за 3-тото място на 23-ти май.

Домакините от Рилски Спортист показаха активна игра през първото полувреме на срещата и Рилецо имаше преднина от 3 точки на почивката 47:44. През третата четвърт обаче шампионите вдигнаха оборотите и след 18:10 в своя полза се оттеглиха с аванс преди последните 10 минути на мача.

В заключителната четвърт "студентите" не изпуснаха водачеството си и така отборът на Лукойл Академик се поздрави с успех като гост на Рилски спортист. По този начин шампионите затвориха серията с 3-1 победи и ще се изправят в спор за титлата срещу състава на Левски.

Най-резултатен за "студентите" бе Травис Питърсън с 21 точки, а Тодор Стойков и Брендън Хийт приключиха съответно с по 20 и 18 пункта. За домакините Иван Лилов вкара 21 точки, но усилията му не се оказаха достатъчни.