Лукойл Академик пак разби Бенфика в баскетболната ШЛ

Шампионът на България Лукойл Академик се класира за третия кръг от квалификациите за Шампионската лига. Като домакин в зала „Универсиада” в София тимът обеди Бенфика с 87-71. След победа и в първия мач от размененото гостуване, „студентите” вече са в последния квалификационен кръг, а ако го прескочат, ще влязат в групите за редовния сезон на турнира.

Следващият съперник на Лукойл Академик е литовският Ювентус Утена, а отборите ще се срещнат на принципа, който се следва от началото на квалификациите – два мача. По-добрият отбор в общия резултат от тях ще попадне в груповата фаза. Първо домакин ще бъде Лукойл на 29-и септември (петък), а вторият мач ще бъде в Литва на 2-ри октомври (понеделник).

Гостите поведоха в първите 2-3 минути, но Лукойл направи серия от 15-0 и бързо натрупа двуцифрен аванс, след което не погледна назад до края на мача. След една четвърт разликата вече беше 15 точки, а след като на моменти до почивката тя стигна до 20, българският отбор започна второто полувреме с комфортна преднина от 18 точки. През голяма част от третия период разликата беше над 20 точки, но добра серия на гостите в края му я намали до 18. Стабилната преднина на Лукойл се запази до края, а отборът спокойно доигра мача.

Най-резултатен за победителите със 17 точки беше Антъни Рафа със 17 точки, а по 14 добавиха Христо Николов и Далтън Пепър. С 12 точки и 10 борби завърши Джъстин Нокс, а 10 вкара Павлин Иванов. За Бенфика Антиуейн Робинсън отбеляза 14 точки.