Лукойл Академик пак показа колебания в баскет първенството

снимка: lap.bg

Шампионът Лукойл Академик постигна победа с 82:72 (24:24, 21:22, 16:18, 21:8) като домакин срещу Берое в дербито от седмия кръг на баскетболното първенство за мъже.

Домакините изоставаха срещу своя съперник в големи периоди от срещата в Правец, но направиха силни последни минути и се добраха до ценния успех. Отборът от Стара Загора беше в серия от четири последователни успеха и сега остана на трето място в класирането.

Академик поведе с 12:2 в първия период, но резултатът беше равен в края - 24:24. Берое поведе с точка на почивката, а в третата част силната игра на гостите отново им донесе преднина - 64:61. Пет минути преди края Лукойл поведе със 73:72, а до края на двубоя беройци не вкараха нито един кош.

Дани Гибсън беше най-резултатен за победителите с 21 точки и 6 асистенции. Съотборникът му Максим Корниенко се отличи с 20 точки и 16 борби. Шейн Гибсън реализира 17 точки за гостите от Берое и овладя 8 борби. Лукойл Академик е лидер в класирането с актив от 13 точки, но наскоро регистрира сензационна загуба при гостуването си в Плевен на местния Спартак.

В друга среща от кръга Академик Бултекс надигра у дома Спартак Плевен с 95:82 (21:18, 22:21, 18:24, 34:19). Джордан Семпъл се отличи с 42 точки плюс 11 борби и 4 асистенции за домакините. Оскар Белфийлд добави още 17 точки за Академик Бултекс.

Милован Савич вкара 37 точки за плевенския отбор.Академик Бултекс е с 10 точки на четвърто място в класирането докато Спартак е на седмата позиция.

Балкан победи драматично Ямбол като домакин с 90:87 (29:18, 17:27, 23:18, 21:24). Това е трета поредна победа за състава от Ботевград в шампионата. Михайло Секулович направи 23 точки за победителите, а съотобрникът му Станимир Маринов добави още 14 точки. Венцислав Петков от гостите беше най-резултатен с 26 точки.