Лукойл Академик на една победа от финала

снимка: lukoilacademic.bg

Шампионът Лукойл Академик (София) победи гостуващия Черно море Порт Варна с 97:92 (25:23, 26:18, 19:22, 27:29) точки във втората среща от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже.

Играе се до три победи от пет мача. Така "студентите" поведоха с 2:0 победи в серията. Третата среща е на 13-и май от 18.00 часа във Варна.

След равностойна първа четвърт "студентите" поведоха със 7-8 точки в средата на втората част. На почивката възпитаниците на Сашо Везенков имаха аванс от 10 точки - 51:41.

След подновяването на играта шампионите поведоха с 14 точки - 55:41, а преди финалните 10 минути резултата бе 70:63 за Лукойл Академик.

В последната част "студентите" имаха аванс от 78:65, но след това играчите на тима направиха доста грешки, а гостите се доближиха на две точки. 12 секунди преди края Лукойл водеше с 94:92, но Аландо Тъкър вкара два наказателни удара. Последва пропуск на Милян Пупович и така шампионите спечелиха мача.

Най-резултатен за победителите беше Аландо Тъкър с 24 точки и 8 борби. Юре Лалич добави 20 точки и 8 борби, а по 14 точки отбелязаха Кристофър Дън и Чавдар Костов.

За гостите от Варна с 20 точки завърши Асен Великов, с 16 точки се отличи Симеон Илиев, а Джордже Тресач записа 14 точки, 8 борби и 6 асистенции.