Лудост след 20 дузпи под Царевец изпрати "смърфовете" на седмото небе

снимка: lap.bg

В рядко срещан емоционален четвъртфинал за Купата на България Локомотив елиминира Етър след 1:1 в редовното време и 7:6 след невъобразима драма с дузпи във Велико Търново. Голът за "болярите" заби бившето "канарче" Иван Стоянов от дузпа в 73-ата минута, а капитанът на "смърфовете" - Митко Илиев изравни в 81-ата с удар от 10 метра.

Мачът бе много нервен от първата до последната минута пред около 4000 души в старопрестолния град.

Локомотив имаше 1-2 шанса да вкара през първата част, но най-вече Анте Аралица се прояви с несериозни изпълнения в най-важните мигове. "Болярите" също не показаха кой знае какво. На тях им се наложи да правят две принудителни смени още до 30-ата минута, защото играчи на Локо влизаха грубо и ги контузваха. Особено неприятна бе втората травма, при която Дани Младенов от Етър получи бутонка в носа и обонятелният му орган бе счупен.

През втората част двата тима заложиха на сигурното и гледаха най-вече да са стабилни в защита. Все пак Етър бе по-настоятелен и постепенно наложи териториален превес. Той даде резултат в 71-ата минута, когато след центриране футболист на домакините овладя, но бе задържан с ръце от Милош Петрович. Съдията Ивайло Стоянов-Сватбата правилно посочи дузпа. От нея в 73-ата минута бившето "канарче" Иван Стоянов преодоля вратаря Илко Пиргов и даде аванс на "болярите".

Локо демонстрира дух и подкрепян от 250 души агитка от Пловдив стигна до равенството. Аралица отклони с глава центриране и подаде към Момчил Цветанов. Малкия шивач стреля с левачката, но вместо да уцели вратата, той подаде на оставения непокрит Димитър Илиев, който от десетина метра с доза късмет огорчи стража Христо Иванов, който пусна кълбото под плонжа си.

После мачът влезе в спокойно русло и логично победител не бе излъчен след 90 минути.

В продълженията( 2 по 15 минути) също нямаше драматични моменти. Такива обаче имаше в изобилие при изпълнението на дузпи, които трябваше да определят кой се класира на полуфинал.

Изглеждаше сигурно, че Етър ще ликува, защото си вкара първите 3 дузпи, а Локо изпусна цели 2. Трилърът обаче тепърва предстоеше. Локо отбеляза двата си последни единадесетметрови изстрела, а за домакините това се оказа непосилна задача. Така Локо оцеля и се стигна до допълнителни дузпи - до грешка.

Локо пак изпусна при втория си опит, но и Етър за трети пореден път не вкара при решителен случай. В крайна сметка Стивън Езе вкара седма дузпа за пловдивчани, а Пламен Гълъбов изпусна и така отприщи дива радост в лагера на "смърфовете" след рулетката с 20 дузпи.