Лудогорец започна с победа в контролите

Шампионът на България Лудогорец Разград спечели първата си контрола на подготвителния лагер в Австрия, след като днес макар и трудно, "орлите" се наложиха с 1:0 над румънския Астра Плоещ.

Единственият гол в мача реализира Мирослав Иванов през първото полувреме, като воденият от Ивайло Петев тим доигра двубоя и с човек по-малко. Александър Барт бе изгонен с втори жълт картон в 70', а румънците не дадоха съгласието си французинът да бъде заменен от друг състезател, каквато често е практиката в приятелските мачове.

Ивайло Петев остави Светослав Дяков, Марселиньо и Иван Стоянов на пейката, като за "орлите" започнаха следните единадесет: Голубович, Шоко, Барт, Мантула, Кайсара, Витиня, Генчев, Бургзорг, Александров, Иванов и Бакалов.

Двубоят не стартира с високо качество на футбола от страна на двата тима, като в първите 30 минути головите шансове пред двамата вратари липсваха. До откриване на резултата все пак се стигна до 31', когато Мирослав Иванов отбеляза единствения гол в мача. Нисичкият халф се възползва от чудесна акция на Димо Бакалов и с техничен удар парира румънския страж, вкарвайки за 1:0.

До почивката отборът на Астра имаше на два пъти шанс да изравни, но румънските футболисти не се възползваха.

След час игра Ивайло Петев извърши пет промени в своя стартов състав, като за съжаление на специалиста, изваждането от игра на Димо Бакалов бе принудително.

Десет минути по-късно Лудогорец остана и с човек по-малко на терена, след като Александър Барт извърши нарушение и получи втори жълт картон. Ивайло Петев бе готов да замени французина с друг футболист, но от румънската скамейка не дадоха съгласието си за подобен ход.

Макар и с човек по-малко, Лудогорец съумя да задържи крехкия си аванс до края, като шампионите се поздравиха с първа победа в летните контроли. В самия край българите дадоха ход на няколко опасни акции в половината на Астра, но до втори гол не се стигна.