Лудогорец взе победа, но загуби ключов футболист

Шампионът Лудогорец запази пасива си от пет точки зад лидера в "А" група ЦСКА, след като днес "орлите" сразиха с 2:0 гостуващия Локомотив Пловдив в среща от 15-ия кръг на първенството.

Дани Абало и Юнес Хамза от дузпа бяха точни за разградчани, докато Локомотив игра и почти цяло второ полувреме с човек по-малко след изгонването на вратаря Йордан Господинов.

Лошите новини за "орлите" обаче дойдоха от контузията, която получи Дани Абало след почивката. Испанецът бе откаран в болница със съмнения за скъсани кръстни връзки на коляното.

Така Лудогорец записа четвърти пореден успех и събра актив от 31 точки, докато лидерът ЦСКА остава с 36. Локомотив пък инкасира първа загуба от пет мача насам, като "смърфовете" заемат девето място с 16 точки на сметката си.

Наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи някои корекции в своя стартов състав, давайки част и на някои от футболистите, които по-рядко се появяват в игра. Юнес Хамза оглави атаката на „орлите“, а Върджил Мисиджан и Дани Абало стартираха на двата фланга. Марселиньо отново бе поставен зад централния нападател на шампионите, докато Вандерсон партнираше на капитана Светослав Дяков в средната линия. Жуниор Кайсара, Александър Барт, Георги Терзиев и Брайън Ангуло действаха пред вратаря Владислав Стоянов в защита.

Мартин Камбуров отново оглави атаката на Локомотив Пловдив, докато Дани Кики, Благой Наков и Бирсент Карагерен трябваше да атакуват от втора позиция. Ванчо Траянов и Янко Сандански получиха титулярни места в средната линия на „смърфовете“.

4123578

Първият шанс за отбелязване на гол бе в полза на гостите, но Владислав Стоянов спаси изстрела от пряк свободен удар на Мартин Камбуров в 11'. Три минути по-късно „орлите“ отговориха с добра атака, но Дани Абало се засуети след добро подаване на Хамза. Минута по-късно и Марселиньо показа зъби, но ударът на бразилеца мина покрай една от страничните греди на вратата.

Между 20' и 22' гостите от Локомотив отново погледнаха към вратата на съперника, но изстрели на Мартин Камбуров и Дани Кики не попаднаха в целта. Малко след това Върджил Мисиджан осъществи чудесен рейд в половината на Локо и стреля, но малко точност го раздели от удар в очертанията. В 25' отново Вура бе изведен на добра позиция, но холандецът подходи несериозно и позволи на Йордан Господинов да улови.

В 33' Лудогорец отново потърси първи гол във вратата на Локомотив, но и този път „зелените“ не сполучиха. Йордан Господинов успя да отрази изстрел на Марселиньо, а при добавката Вандерсон не успя да уцели вратата.

Резултатът на „Лудогорец Арена“ все пак бе открит в 37', когато Дани Абало най-сетне успя да разпечата вратата на пловдивчани. Испанецът получи подаване от Жуниор Кайсара и с техничен изстрел матира Йордан Господинов за 1:0 в полза на домакините.

До почивката Лудогорец можеше и да удвои своя аванс, но първо Юнес Хамза, а след това и Вандерсон не успяха да реализират.

4123579

В 55' се стигна до ключов момент от началото на срещата, защото Лудогорец получи правото да изпълни дузпа, а Локомотив остана с човек по-малко на терена. Стражът на гостите Йордан Господинов извърши грубо нарушение срещу Юнес Хамза и пое към душовете, а потърпевшият застана зад бялата точка. Тунизиецът бе точен и оползотвори наказателния удар, удвоявайки аванса на Лудогорец – 2:0.

Двадесет минути преди края се стигна до крайно неприятен за домакините момент, защото крилото на „орлите“ Дани Абало напусна игра със съмнения за тежка травма. Испанецът бе откаран за преглед в болница, като най-мрачните прогнози сочеха за скъсани кръстни връзки на коляното.

4123575

До края на срещата Лудогорец продължи да търси и трето попадение в двубоя, а резервата Жуниор Кишада също опита късмета си. Резервният вратар на Локомотив Александър Витанов обаче се намеси и спаси. В последните минути удар към вратата отправи и Михаил Александров, но отново Витанов бе на мястото си.