Лудогорец все още е шампион, изхвърли Ботев (Пд) от борбата за Европа

Лудогорец запази интригата за шампионската титла, а в същото време изхвърли Ботев (Пд) от борбата за Лига Европа, след като днес в Разград "зелените" надиграха пловдивчани сравнително лесно с 2:0.

Головете бяха дело на Иван Стоянов, който пропусна няколко страхотни положения, а освен това изпусна и дузпа. Гостите обаче ще имат претенции към съдията, тъй като и при двете дузпи, които получиха домакините, имаше съмнения съмнения относно решенията на съдията.

Левски продължава да е лидер и има точка пред основния си конкурент кръг преди края - 70 срещу 69 точки. Ако "сините" спечелят срещу Славия, то те ще вземат титлата. При друг изход от срещата и победа на Лудогорец срещу Монтана, титлата отново ще е в Разград.

Ботев пък остава на 4-о място с 57 точки, а ЦСКА е с цели 6 пред тях. Така единствената интрига остана около титлата и последния оцелял отбор.

Лудогорец започна да натиска и в 7' се стигна до много спорна ситуация - между Перейра и Марселиньо имаше лек контакт в наказателното поле, но съдията беше категоричен, че трябва да последва дузпа. Стоянов стреля с всичка сила в средата, Стаховяк игра с топката, но не успя да я спре - 1:0 за домакините.

Малко по-късно шампионите можеха да стигнат до още един гол, след като Генчев прехвърли вратаря, но ударът му беше неточен и защитата на пловдивчани се справи. Втора дузпа беше отсъдена за домакините, като и този път останаха съмнения за съдийското решение, но Иван Стоянов опита да копва технично и Стаховяк улови.

В 20' обаче Стоянов се реваншира, след като Марселиньо чукна с пета към крилото, а от своя страна пое добре и с мощен удар в далечния ъгъл удвои резултата. Така Лудогорец заигра по-спокойно, а първото положение за гостите дойде чак в 30', като при центриране в наказателното поле Христов игра с глава, а защитник изби от голлинията.

До края на полувремето темпото значително падна и без да създават повече положения, двата отбора се оттеглиха на почивка - 2:0 за Лудогорец.

Няколко опасни ситуации белязаха старта на вторите 45 минути, като Иван Стоянов бе близо до хеттрик, но Стаховяк успя да го парира. Малко по-късно пък удар на Галчев бе спрян от Дяков, а гостите имаха претенции за дузпа. Такава не последва. В 62' Стоянов отново пропусна чисто положение, след като вратарят отново надделя в задочния сблъсък.

Хубавото темпо продължи до края, като двата тима си разменяха силни атаки, но Кишада, подобно на мача с Левски, се отчете с два пропуска, докато Стоянов продължаваше неуспешно да търси своя хеттрик.

До края на мача на терена се появиха Милесавлевич и Ернандес, като двамата се отчетоха с няколко пропуска и така резултатът остана непроменен - 2:0 за шампионите и надеждата е жива.