Лудогорец съсипа Локомотив и вече диша във врата на ЦСКА

Шампионът на България Лудогорец скъси на само три точки изоставането си от лидера ЦСКА, след като днес „орлите“ спечелиха с 5:1 домакинството си на столичния Локомотив в среща от 17-ия кръг на „А“ група.

След като по-рано днес ЦСКА не успя да спечели гостуването си на Марек в Дупница, завършвайки наравно, футболистите на Георги Дерменджиев не допуснаха грешка и намалиха изоставането си от „червените“.

Лудогорец събра актив от 35 точки и изостава на вече три зад временния лидер, докато Локомотив София продължава да заема шеста позиция с 26 пункта на сметката си.

Два гола за успеха на „орлите“ тази вечер реализира Марселиньо, докато по веднъж се разписаха Вандерсон, Юнес Хамза и Дани Абало. Гостите от Локомотив пък откриха изненадващо резултата през първата част, когато Владислав Романов изведе столичани напред. Постепенно обаче Лудогорец наложи надмощие над своя съперник и категорично стигна до крайния успех.

През втората част отборът на Локомотив остана и с човек по-малко на терена, след като Румен Трифонов бе справедливо изгонен за втори жълт картон в срещата.

Юнес Хамза и този път бе оставен на резервната скамейка, докато атаката на Лудогорец бе водена от Жуниор Кишада. Марселиньо, Дани Абало и Вандерсон трябваше да атакуват от втора позиция, докато капитанът Светослав Дяков и Христо Златински започнаха в средата на терена. Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Александър Александров и Йордан Минев получиха доверие в отбрана пред вратаря Владислав Стоянов.

Наставникът на Локомотив Димитър Васев отново бе наситил халфовата линия на "железничарите", като Ламжед Шехуди трябваше да действа като изнесен в предни позиции. Владислав Романов и Даниел Генов започнаха на двата фланга, а Антонио Ливраменто, Иво Иванов и Том трябваше да оперират в средата на терена. Елтон, Траянов, Хаджиев и Трифонов започнаха в защита пред Божидар Митрев.

4126467

Лудогорец очаквано стартира активно срещата, като от самото начало шампионите установиха натиск над своя съперник. Още в 5' "орлите" стигнаха до първа възможност за гол, но Кишада не успя да уцели вратата от добра позиция. Три минути по-късно отбраната на Локо отново се пропука, но този път Дани Абало стреля извън очертанията.

Натискът на Лудогорец продължи, а в 14' и Марселиньо направи сериозен пропуск пред вратата на столичани. Бразилецът се озова на върха на атаката и засече с глава прецизно центриране на Кишада, но изстрелът му също премина покрай вратата на Локомотив. Десет минути по-късно "железничарите" също погледнаха към вратата на своя съперник, но далечният изстрел на Том не попадна в целта.

Изненадващо в 34' отборът на Локомотив откри резултата, след като Козмин Моци допусна груба грешка и предостави топката на Даниел Генов. Крилото на гостите центрира успоредно на голлинията, а нахлулият в пеналтерията Владислав Романов засече кълбото в мрежата на Лудогорец за 0:1.

4126469

Вместо обаче да натиснат своя съперник, футболистите на Георги Дерменджиев продължиха да се представят колебливо в срещата. Три минути преди почивката Локомотив за малко не повтори "упражнението" от първия гол, но този път Владислав Романов стреля в аут след подаване на Даниел Генов.

Секунди по-късно обаче събитията на "Лудогорец Арена" се обърнаха на сто и осемдесет градуса, а домакините все пак стигнаха до изравнителен гол. Жуниор Кайсара осъществи едно от обичайните си включвания в атака, като бразилецът центрира меко в наказателното поле на Локомотив. Вандерсон пък бе оставен непокрит от отбраната на гостите, като бразилецът засече с глава кълбото, възстановявайки равенството в двубоя - 1:1.

Втората част в Разград стартира със статично положение пред вратата на "железничарите", но Христо Златински не успя да уцели вратата в опита си да отбележи. Малко след това Том опита да изненада Владислав Стоянов, но националният страж нямаше проблем да улови. В 54' обаче "орлите" все пак достигнаха до пълен обрат в двубоя, като и този път попадението бе изработено от Жуниор Кайсара. Бразилският краен бранител намери сънародника си Марселиньо, а №84 на Лудогорец не сбърка, вкарвайки за 2:1.

4126465

В 63' пред Лудогорец се отвори отличен шанс и за трети гол, но Вандерсон направи непростим пропуск пред вратата на Локомотив. Дани Абало проби отдясно и върна топката към бразилския халф, чийто удар от напълно чиста позиция се оказа крайно разочароващ.

Двадесет минути преди края гостите от Локомотив останаха и с човек по-малко на терена. Румен Трифонов фаулира грубо Даниел Абало и заслужено получи втори жълт картон, оставяйки съотборниците си с десет души на игрището.

4126466

Всичко на "Лудогорец Арена" бе предрешено дванадесет минути преди края, когато Марселиньо отбеляза и втория си гол в сблъсъка. Вандерсон хитро пропусна центриране на Абало в наказателното поле на Локо, като топката попадна в непокрития Марселиньо. Бразилецът стреля технично с десния крак и не остави шансове на Митрев, покачвайки на 3:1 в полза на шампионите.

Малко след това се стигна и до гол №4 във вратата на "железничарите". Влезлият преди малко в игра Юнес Хамза получи великолепно подаване от Абало и с едно докосване чукна топката зад Божидар Митрев, бележейки още едно попадение в мрежата на столичани.

В добавеното време на срещата шампионите отбелязаха и пети гол, след като Дани Абало увенча с попадение отличната си игра в сблъсъка. Испанецът се устреми към вратата на Локомотив и показа добро владение на топката, преди с десния крак да прониже Божидар Митрев за крайното 5:1 в полза на Лудогорец.