Лудогорец сложи тройка на поляци в нервен мач

Радост в Лудогорец

Българският шампион Лудогорец се наложи с 3:0 над полския Корона (Киелце) в първата си контролна среща от лагера в Испания, играна в курортното градче Коста Балена близо до Кадис.

Точни за “орлите” бяха Христо Златински (23’), Върджил Мисиджан (59’) и Жуниор Кишада (74’).

Двубоят се игра при изключително силен вятър, което допълнително затрудни футболистите на двата отбора. Възпитаниците на Стойчо Стоев обаче ясно показаха, че са по-добрият състав, като освен трите гола, които отбелязаха, те създадоха и доста положения пред вратата на съперника.

Въпреки че срещата бе приятелска, през второто полувреме между играчите на Лудогорец и Корона прехвърчаха искри, в резултат на което червени картони получиха Върджъл Мисиджан и Янота от полския тим, а техните места бяха заети от други футболисти.

“Зелените” от Разград бяха по-активния отбор през целия мач и заслужено се поздравиха с победа над 11-ия в класирането на полската Екстракласа Корона (Киелце).

Лудогорец можеше да открие резултата още след 6 минути игра, но вратарят на поляците спаси опасен удар на Даниел Абало. Десетина минути по-късно (17’) Михаил Александров бе изведен сам срещу стража на Корона, но би точно в него, а при последвалата добавка изпрати топката над вратата.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Лудогорец най-накрая превзе вратата на съперника. Попадението падна след заучено положение от корнер, при което топката попадна в Марселиньо, той я върна на Христо Златински и националът разстреля полския вратар от около 15 метра.

Първото полувреме завърши при този резултат, а след почивката картината на терена не се промени особено, като Лудогорец бе отборът, който владееше инициативата, а поляците се отбраняваха и разчитаха предимно на контраатаки. Двамата треньори извършиха и доста смени, с които малко се намали ритъмът на игра.

Вторият гол във вратата на Корона явно бе въпрос само на време и той не закъсня. Върджил Мисиджан удвои преднината на “орлите” в 59-ата минута, завършвайки многоходова акция с изстрел от границата на наказателното поле.

Крайното 3:0 бе оформено от Жуниор Кишада в 74-ата минута, който направи победата на Лудогорец класическа с страхотен изстрел от дистанция.

Следващата контрола на българския шампион в Испания е на 6 февруари срещу чешкия гранд Спарта (Прага).