Лудогорец се завърна начело на А група след 4:0 над Етър

Отборът на Лудогорец записа категорична победа срещу тима на Етър на стадиона в Разград.

Шампионите победиха с 4:0 като попаденията бяха дело на Миро Иванов, Моци, Кешада и Бакалов. Това бе най-малкото, с което си тръгнаха играчите на новака Етър.

Това бе първа победа за Лудогорец след лошата серия, в която попадна отбора. Последния успех на възпитаниците на Ивайло Петев бе срещу Миньор на 5 октомври.

С тази победа Лудогорец се завърна начело в А група, като изпревари Левски по голова разлика. Емил Гъргоров пропусна срещата заради контузия.

Срещата започна с натиск на домакините от Разград. Кешада можеше да открие резултата в 4-та минута, но Макенджиев с шпагат изби топката. Все пак в 12-та минута Лудогорец стигна до първия гол в мача. Иван Стоянов намери добре в наказателното поле Миро Иванов, който нямаше проблеми да открие с плътен удар.

Малко след това Кешада отбеляза гол, който обаче не бе зачетен заради положение на засада. Лудогорец стигна до втори гол в 32-та минута, когато Моци се разписа с глава.

След този гол домакините се поуспокоиха. Гостите пък решиха да погледат към вратата на Чворович в края на полувремето. В началото на второто полувреме Лудогорец нанесе поредния си удар. Иван Стоянов центрира успоредно на голлинията и Кешада засече топката за 3:0.

До края Миро Иванов направи сериозен пропуск, като от точката на дузпата не уцели вратата. Три минути преди края на мача Димо Бакалов с красиво отиграване оформи крайното 4:0.

По този начин Етър остава на предпоследно място с актив от 7 точки. В следващия кръг Лудогорец гостува на Славия, докато Етър ще играе с Черноморец.