Лудогорец се върна на върха след 2:0 над Черно Море

Лудогорец (Разград) победи тима на Черно Море (Варна) с 2:0 и успя да си върне лидерската позиция в А група.

Головете за шампионите вкараха Марселиньо в 49-ата и Бакалов в 89-ата минута на мача.

Очаквано домакините от Разград натиснаха още след първия съдийски сигнал, след като временно бяха изпреварени от Левски, който излезе на първо място след победата с 2:0 над Черноморец в Бургас.

Гостите от Черно Море трудно изнасяха топката и това позволи на Лудогорец да се настани трайно в тяхната половина. Първото сериозно положение за шампионите дойде в 8-ата минута на мача, когато Станислав Генчев беше изведен отлично от Миро Иванов, но стреля неточно.

Пет минути по-късно защитникът Йордан Минев излезе сам срещу вратаря на „моряците" след пас в коридор на Светослав Дяков, но се засуети и ударът му беше избит от бранител на варненския тим.

В 30-ата минута Лудогорец имаше ново 100-процентово положение за гол, но невероятен пропуск на Иван Стоянов ги лиши от попадение. Той стреля в тялото на вратаря Китанов, след като беше изведен сам срещу него от Марселиньо.

До края на полувремето отличен шанс се откри и пред Роман Безяк, но нападателят на шампионите стреля в облаците от малкото наказателно поле.

В продължението на първата част Марселиньо удари дясната греда на гостите, след като напредна отдясно и шутира от малък ъгъл и така гол през първите 45 минути не падна.

Лудогорец най-накрая материализира превъзходството си в 49-ата минута и един от най-активните - Марселиньо - даде преднина на тима - 1:0.

Преди това Миро Иванов стреля отлично в напречната греда от фаул и топката беше насочена от Станислав Генчев към непокрития бразилец, който я прати в мрежата. Гостите имаха претенции за нарушение на асистента за попадението в борбата след рикошета от страничния стълб.

В 58-ата минута Черно море успя да създаде единствената сериозна опасност пред вратата на Владислав Стоянов за целия мач. Георги Божилов центрира от ляво и Георги Илиев отправи изстрел, който беше спасен от стража на домакините.

Лудогорец бързо си върна инициативата и не допусна нови положения за гол на „моряците". Така се стигна и до 89-ата минута, когато резервата Димо Бакалов вкара с глава след прецизно центриране на Кейсара.

След победата с 2:0 шампионите отново са първи във временното класиране с 41 точки - с 1 повече от втория Левски. Тимът на Черно Море пък дели 10-ата позиция с Ботев (Враца), като и двата отбора имат по 16 т.

Наставникът на Черно море Георги Иванов прави своя официален дебют начело на "моряците". Първи мач пък в "А" група с екипа на Лудогорец записа вратарят Владислав Стоянов.