Лудогорец се спаси с равенство като домакин на Берое

Отборите на Лудогорец и Берое завършиха при резултат 1:1 в среща от седмия кръг на родната А група.

Шампионите бяха фаворит в този сблъсък, но изглежда и умората си казва думата след победата над Стяуа (Букурещ), която класира отбора в Шампионската лига.

Лудогорец пропусна дузпа в началото на мача, а след това Берое поведе чрез Керкар. Домакините изравниха с попадение на Александър Барт. В края и двата отбора можеха да вземат трите точки, но в крайна сметка си поделиха по една точка. В класирането двата тима имат по 12 точки и заемат 4-то и 5-то място.

Георги Дермендежиев по традиция даде почивка на някои от героите срещу Стяуа (Букурещ). В защита започна единствено Кайсара. В халфовата линия вместо капитана Светльо Дяков започна Абел Анисе. Атаката на тима водеше Юнес Хамза

Лудогорец стартира добре срещата и можеше да открие рано резултата. В седмата минута на мача Мисиджан падна в наказателното поле след съприкосновение с Ковачевич. Реферът Станислав Тодоров посочи малко пресилено бялата точка. Юнес Хамза обаче бе неточен и Макенджиев хвана неговия удар.

4110840

Берое изобщо не се притесни от участника в Шампионската лига и в 13-та минута стигна до опасна ситуация след като Джоман стреля с глава покрай вратата. Малко след това Елиаш пробва далечен удар, който също мина близо до страничната греда.

Добрата игра на Берое продължи и те стигнаха до попадение в 22-та минута. Елиаш изведе перфектно сам срещу вратаря Керкар, който с удар по земя не остави шансове на Владо Стоянов.

Лудогорец отвърна с два слаби удара на Ешпиньо и Мисиджан. Берое продължи да впечатлява и в 34-та минута Мапуку излезе сам срещу вратаря, но би слабо и Стоянов спаси.

4110841

Двата отбора започнаха равностойно второто полувреме, но чистите положения отново бяха за Берое. Мапуку се освободи перфектно и нахлу сам срещу вратаря, но уцели напречната греда, а Венци Христов стреля слабо при добавката.

Така се стигна до 68-та минута, когато резервата Абало центрира от пряк свободен удар и Александър Барт изравни с глава. Лудогорец тръгна да търси обрата, като резервата Кишада бе изведен на много добра позиция от Марселиньо, но не успя да преодолее вратаря Макенджиев.

Малко след това Барт можеше да стане герой, но ударът му с глава мина над гредата. В последната минута на мача Димо Бакалов можеше да донесе изненадваща победа за Берое, но топката мина много близо до страничния стълб.