Лудогорец се разправи с Черно море за първа победа за сезона (ВИДЕО)

Отборът на Лудогорец победи с 3:1 като гост състава на Черно море на стадион "Тича" в мач от втория кръг на родната А група. През първата част зрителите можеха да наблюдават красив футбол, но през втората играта се накъса, имаше и сблъсък между футболисти на двата тима, но без изгонени футолисти.

След това поражение "моряците" остават с една точка в актива си, която спечелиха в първия кръг след 1:1 с Пирин (Благоевград). Шампионите от своя страна записаха първа победа и първи три точки в актива си за сезон 2015/2016.

Срещата започна с първа по-сериозна атака на домакините. Матиа Курьор бе изведен от дясно, центрира и кълбото стигна до Даниел Георгиев, който стреля от дъгата на наказателното поле, но високо над вратата.

Въпреки по-добрата игра на "моряците", Лудогорец поведе с първата си атака в срещата. Светослав Дяков видя много добре Марселиньо, който изскочи от дълбочина, надбяга Михаил Венков, а след това матира Георги Китанов за 1:0.

В 15-тата минута като по чудо шампионите не поведоха с 2:0, след като Йордан Минев центрира добре към Върджил Мисиджан, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Последният намери топката от воле, като само шпагатът на Жиньо спаси вратата на Черно Море от второ попадение.

До 30-тата минута зрителите на стадион "Тича" видяха няколко опасни атаки пред Владислав Стоянов, но Футболист №1 на България за 2014 година успя да се представи стабилно на вратата си и да не позволи изравняване. Най-чистото положение се откри пред Живко Петков, но точно преди младият нападател да нанесе удар, стражът на гостите излезе и боксира.

Четири минути преди края на първата част като по чудо гостите отново не вкараха, след като Марселиньо отново бе изведен в наказтелното поле, но този път изстрелът на последния се забави и бе блокиран от защитник в "зелено-бяло".

Втората част започна доста "горещо" и в 55-тата минута напрежението се покачи - Черно море поиска дузпа след спорно изчистване в наказателното поле. Последва контраатака на шампионите и Марселиньо бе препънет малко след централната линия. Стефан Станчев бе "награден" с жълт картон след препъването на Марселиньо, а при последвалите сблъсъци последваха картони и за Йордан Минев и Стенио.

Играта се накъса много след това положение и след броени секунди и Мехди Бурабия получи картон за груб шпагат срещу Светослав Дяков.

В 63-тата минута сякаш Лудогорец си подпечата успеха, след като вкара втори гол. Бърза атака подхваната от Марселиньо, премина през Сисиньо, който от своя страна спечели терен с бързината си по десния фланг и подаде точно към Вандерсон, който от около един метър нямаше проблем да вкара за 2:0.

15 минути преди края на двубоя носителите на Купата на България се върнаха в срещата. Центриране на Симеон Райков доведе до много акробатично изпълнение на Стенио. Роденият в Кабо Верде футболист се възползва от рикошет, който направи центрирането "балонно" и с ефектна странична ножица намали резултата.

Минута преди последния съдийски сигнал Марселиньо вкара втория си гол в срещата, с което сложи точка на спора. Бърза контраатака на гостите доведе нещата до центриране в малкото наказателно поле към бразилеца, където обаче Стефан Станчев засече центрирането и за негово нещастие топката влетя в собствената му вратата за 3:1.

В добавеното време на срещата Курьор отправи опасен изстрел с глава от около 2 метра, но Владо Стоянов показа страхотен рефлекс и изби в трети пореден корнер.

Неразбирателство между Козмин Моци и Георги Терзиев позволи на Курьор да стигне първи до топката и да реализира за 2:3, но това бе и всичко за тази среща.

През последната седмица и двата български тима отпаднах от евротурнирите, като домакините бяха спряни във втория предварителен кръг на Лига Европа от Динамо (Минск), а шампионите на България бяха изхвърлени от молдовския Милсами също във втория предварителен кръг, но на Шампионска лига.

И в първия кръг от родния шампионат двата тима нямаха повод за радост, след като "моряците" стигнаха само до 1:1 срещу новака Пирин (Благоевград), а шампионите бяха победени с 2:0 от Литекс.

Никола Спасов е избрал да започне срещата с Георги Китанов, капитанът Михаил Венков, Траян Траянов, Жиньо, Стефан Станчев, Даниел Георгиев, Стенио, Мехди Бурабия, Матиа Курьор, Андреас Васев, Живко Петков.

Бруно Рибейро ще изведе на стадиона Владислав Стояно, Александър Василев, Георги Терзиев, Козмин Моци, Йордан Минев, капитанът Светослав Дяков, Лукас Саша, Върджил Мисиджан, Сисиньо, Жуниньо Кишада и Марселиньо.