Лудогорец се подигра с третодивизионен австрийски отбор

Лудогорец записа изключително убедителна победа във втората си контролна среща на австрийска земя.

След като преди няколко дни възпитаниците на Ивайло Петев победиха елитния румънски тим Астра Плоещ с 1:0, днес разградчани се подиграха с австрийския третодивизионен Сваровски Тирол и го победиха с 10:0.

Срещата започна отлично за шампионите на България, като в 20-ата секунда Миро Иванов пусна чудесен пас към Кайсара, който центрира в наказателното поле по земя. Там, Гъргоров прескочи топката и тя се озова в краката на Стоянов, който с премерен удар я прати неспасяемо в горния десен ъгъл - 1:0.

В 8-ата пък резултатът набъбна до 2:0 след като Марселиньо беше намерен на скорост с чудесен извеждащ пас, финтира защитник и с хубав удар удвои резултата. В следващите 13 минути гол не последва, но в 22-ата минута добра многоходова акция завърши с пас на Миро Иванов към Гъргоров, който финтира вратаря и направи резултата класически.

До края на полувремето последваха нови три гола, и то в рамките на 9 минути. Първо Генчев бе изведен сам срещу вратаря, но реши да пусне към Марселиньо, който вкара втория си гол в срещата. След това Гулдан се възползва от чудесно подаване на Иванов от корнер и реализира за 5:0. Три минути преди края на полувремето и Гъргоров наниза втори гол, реализирайки директно от пряк свободен удар от около 22 метра.

През второто полувреме треньорът Ивайло Петев направи доста промени в своя състав, като до 59-ата минута смени всички свои титуляри. Това наруши ритъма на Лудогорец, като играчите свалиха значително темпото.

Все пак шампионите нанизаха още 4 попадения. В 65-ата минута Георги Костадинов беше изведен сам срещу вратаря на австрийците и с хладнокръвен удар направи 7:0. В 77-ата минута пък, след центриране от корнер в полза на българския тим топката стигна до него и той с красив удар намери за 8-и път във вратата на Сваровски Тирол.

Крайният резултат оформиха Димитров и Гела. Първо в 82-ата минута Костадинов изведе Димитров, който хитро пусна топката край вратаря от малък ъгъл и покачи на 9:0. Крайното 10:0 беше оформено минута по-късно, след като Кишада центрира към Гела, който от изгодна позиция не сбърка.