Лудогорец се подигра с ЦСКА - на терена и на светлинното табло

снимка: БГНЕС

Лудогорец победи с 2:1 ЦСКА в 13-ия кръг на Първа професионална лига и продължи гонитбата с Левски за първото място. Головете за Разградчани забиха Вандерсон през първата част и Козмин Моци - през втората, а почетното попадение за гостите отбеляза Густаво Кулма в продълженията, когато всичко бе решено. Червен картон получи през второто получи Рафаел Перес от ЦСКА.

Шампионите не показаха признак на умора след тежкия мач с Арсенал в ШЛ и доминираха в дербито с "армейците". Лудогорец тотално надигра столичния гранд и не остави съмнение, че е по-класния тим.

Страхотна гавра срещу ЦСКА имаше не само на терена. На светлинното табло на "Лудогорец Арена" светеше не емблемата на 31-кратния шампион, а кръгче с изписано име ЦСКА-София. По този начин домакините ясно показаха, че не признават гостите за наследник на автентичния "армейски" клуб.

Това разяри гостуващата агитка и между нея и запалянковците на Лудогорец 90 минути не спряха псувните и обидите.

ЦСКА стоеше що-горе адекватно на терена само в първите 20-ина минути. В останалото време подопечните на Едуард Йорданеску играха "ганкиното".

Не е ясно дали поредната издънка на ЦСКА няма да коства главата на румънския специалист.

В 28-ата минута Лудогорец избухна с гол-красавец. Вандерсон отне топката в половината на съперника, напредна през центъра и с мощен удар от дъгата на наказателното поле простреля Китанов - 1:0! В 34-ата минута разградчани можеха забият второ попадение след бърза контраатака, но Клаудиу Кешеру направи невероятен пропуск. Румънксият нападател получи перфектен пас на дузпата и стреля от движение, но топката облиза дясната греда.

Лудогорец сякаш приспа съперника и в 62-ата минута нанесе съкрушителния си удар. След центриране от корнер Козмин Моци се извиси на първа греда и заби във топката вратата през ръцете на Китанов, който можеше да се намеси далеч по-добре.

В 70-ата минута Рафа перес получи втори жълт картон и пое преждевременно към съблекалните.

В 90-ата Кулма бе най-съобразителен и вкара гол, който обаче се оказа просто почетен.