Лудогорец се измъкна на косъм срещу Локомотив

Отборът на Лудогорец се класира за финала на Купата на България, след като днес "орлите" оцеляха с известна доза късмет при визитата си на Локомотив Пловдив във втори 1/2-финал от надпреварата.

След като спечелиха първия двубой в Разград с 2:0, днес Лудогорец загуби реванша с 0:1, а малко не достигна на домакините от Локомотив да пратят срещата в продължения.

Мартин Камбуров откри резултата след около час игра на "Лаута", а няколко минути преди края Локомотив получи правото и да изпълни дузпа. Зад топката застана отново Камбуров, но Иван Чворович спаси изстрела на тарана и изпрати своя тим на финал.

Така Лудогорец ще спори за трофея за втори път в кариерата си, като съперник на "орлите" в битката за златото ще бъде отборът на Ботев Пловдив.

Макар и без публика на трибуните, двубоят на „Лаута“ предложи интересен и атакуващ футбол, като положенията пред двамата вратари далеч не липсваха.

Още в 2' Ернандес пропусна отличен шанс за гостите, а в 6' Н'Дайе прати топката в близост до страничната греда зад Иван Чворович. В 14' страхотен пропуск направи Спас Делев, не успявайки да уцели вратата от чиста позиция.

В 29' шанс се откри пред Даниел Абало, но испанецът се подхлъзна в най-неподходящия момент. Три минути по-късно Локомотив пропусна нова чудесна възможност за първи гол. Мартин Камбуров задържа добре топката и намери връхлитащия Н'Дайе, чийто изстрел обаче попадна в главата на Витиня.

4081719

Най-спорната ситуация през първата част се разигра в наказателното поле на Лудогорец и с участието на Мартин Камбуров. Таранът на „черно-белите“ бе чукнат в крака от футболист на „орлите“, но сигнал за дузпа не последва, въпреки, че основания за подобно решение имаше.

През втората част на „Лаута“ продължи да бъде интересно, като домакините не се отказаха да търсят евентуално класиране на финал. В 52' Спас Делев за малко не намери целта със силен удар, а минута по-късно Абало остана очи в очи с Акалски, но вратарят спечели дуела между двамата.

4081718

Домакините все пак се върнаха в мача в 59', когато Мартин Камбуров отбеляза по фантастичен начин от статично положение. Таранът изненада Иван Чворович от нестандартна позиция за стрелба, бележейки в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

4081720

В 63' „смърфовете“ можеха да изпратят гостите в пълен нокдаун, но Жозеф Мендес пропусна да удвои. Футболистът на Локо навлезе в наказателното поле и стреля с левия крак, но Чворович отрази.

Двадесет минути преди края Лудогорец можеше да сложи точка на спора, но влезлият като смяна Роман Безяк пропусна. Словенецът „потанцува“ в пеналтерията на домакините, но ударът му с десния крак мина покрай гредата.

Най-драматичният момент от началото на срещата настъпи минути преди края, когато Локомотив получи правото да изпълни дузпа. Йордан Минев игра с ръка в наказателното поле на Лудогорец, а зад топката застана Мартин Камбуров. Вместо обаче да отбележи и да прати мача в продължения, звездата на „смърфовете“ пропусна, позволявайки на Иван Чворович да спаси удара му от бялата точка.