Лудогорец се изгаври с Берое, вкара пет и пропусна още толкова

Отборът на Лудогорец направи на пух и прах днешния си опонент в родната А група - Берое. Шампионите на България прегазиха старозагорци на своя стадион "Лудогорец Арена", като отбелязаха пет гола във вратата на Илко Пиргов, а отделно от това уцелиха и три пъти гредите на гостуващия отбор.

"Зелените" доминираха през цялата среща и заслужено победиха, като могат да съжаляват, че не вкараха още голове.

След днешната победа Лудогорец се изравни на върха с Левски, като двататима са с по 31 точки, но "сините" са с мач по-малко. Литекс е втори с 28 точки, а Берое остава четвърти с 27.

Още в 30-та секунда резултатът можеше да бъде открит. Пробив по дясното крило за тима на Лудогорец и топката се озова в Лукас Саша, който опита акробатичен удар, но кълбото премина над вратата. В 3-та минута Илко Пиргов за първи път трябваше да се намесва. Клаудио Кешеру изведе с пета Джонатан Кафу, който стреля, но стражът на Берое се разтегна максимално и изби в корнер.

Доминацията на домакините продължи с пълна сила. Атаката на "зелените" този път се рази от ляво. Марселиньо проби и подаде към Кешеру, който обаче от малък ъгъл не успя да уцели вратата с диагоналния си удар.

9 минути след началото на мача прожекторите отново осветиха Пиргов. Центриране от пряксвободен удар и с глава Венцеслав Керчев насочи кълбото към врата. Отново прекрасният плонж на стража на гостите спаси тима му, а при добавката пък Кафу нацели страничната греда.

Силната игра на "орлите" продължи. В 15-та минута Вандерсон стреля от пряксвободен удар и топката отново се отби от гредата. Пиргов улови, а Кешеру направи опит за добавка, но вместо това изрита вратаря на гостите, за което бе оцветен в жълто.

Комбинативната игра на Лудогорец продължи и след 30 минути това даде резултат. Натанел хвърли тъч към Кешеру, който веднага даде на Кафу. Той влезе от ляво на вратата, вдигна глава, видя свободния Вандерсон и му подаде. За атакуващия халф не остана друго, освен да нанесе точен завършващ удар и да открие резултата.

В 37-та минута авансът на домакините бе удвоен. Нова прекрасна атака на "зелените" и топката премина по десния фланг преди да "пристигне" на крака на Марселиньо на дъгата на наказателното поле. Бразилецът без да се замисли стреля с вътрешен фалц покрай Пиргов, който нямаше как да се намеси в тази ситуация.

Втората част на срещата започна по-спокойно от първата и през първите 10 минути отново доманите бяха по-дейни, но без да организират опасни положения пред Пиргов.

Постепенно обаче играчите на Георги Дерменджиев отново вдигнаха оборотите и в 62-рата минута се стигна до трети гол. Кафу подаде към Кешеру, който задържа топката пред наказателното поле и изчака включване на повече от неговите съотборници. След като и на левия фланг имаше играчи на Лудогорец, той подаде на Вандерсон, който от точката за изпълнение на дузпа разстреля Пиргов за 3:0.

След нови пет минути на натиск се стигна и до трета греда от домакините. Вандерсон бе близо до своя хеттрик днес, но ударът, който изстреля от дъгата на наказателното поле, се удари в напречната греда на Берое. При добавката Кафу не бе точен.

На почивката в мача на терена се появи централния бранител Георги Терзиев, който 30 минути по-късно направи резултата разгромен за заралии. Кешеру и Дяков комбинираха след изпълнение на корнер, след което нападателят центрира, а Терзиев бе над всички за 4:0.

Унижението за старозагорци обаче не бе приключило. Клаудио Кешеру реализира 8-я си гол от началото на сезона, след като се възползва от добро подаване на Кафу.

Очаква се люто дерби между два от тимовете, които са с шампионски амбиции през сезона. Към момента те заемат съответно трета и четвърта позиция в класирането и победа днес ще значи много за тях.

При успех, Лудогорец ще се изравни по точки с лидера Левски, който в този кръг приема Славия в най-старото столично дерби. При победа за старозагорци пък, те ще изостават само на една точка от "сините".

Към момента Левски е лидер с 31 точки, "орлите" са с 28, колкото има и Литекс, а Берое е с 27 на четвъртата позиция.

От изиграните до сега мачове между тези два тима в А група се вижда, че домакините имат сериозен превес - 6 победи, 4 равенства и една загуба. Отделно от това, "заралии" нямат победа на стадион "Лудогорец Арена" - 2 равенства и 3 поражения.

Берое от своя страна обаче се намира в прекрасна серия от победи. В последните си три срещи те вкараха общо 9 гола, а като добавка към това може да добавим и че възпитаниците на Петър Хубчев са най-успешният тим при гостуванията този сезон - 16 точки в 8 мача.

Георги Дерменджиев е избрал тактика 4-2-1-1. Владислав Стоянов застава на вратата. В отбрана пред него - Йордан Минев, Козмин Моци, Венцеслав Керчев и Натанел Пимиента. Като опорни халфове ще действат Лукас Саша и капитанът Светослав Дяков. Клаудио Кешеру е в нападение заедно с Джонатан Кафу, а на гърба им ще играят Марселиньо и Вандерсон.

За гостите от Стара Загора на вратата е Илко Пиргов. Капитанът Иво Иванов и Венелин Филипов са в сърцето на отбраната, а като бекове ще действат Владимир Зафиров и Веселин Пенев. Игор Джоман и Елиаш да Силва са пред защитата, а Неманя Милисавлевич, Спас Делев и Стивън Петков ще действат като подкрепление на Георги Андонов.