Лудогорец с поредно признание - номер 40 в света

Поредно голямо признание получи шампионът на България Лудогорец.

В най-новата класация на Международната федерация по футболна история и статистика (IFFHS) българския шампион се намира на 40-то място в света.

Тази класация се прави въз основа на всички официални мачове на отбора за изминалата календарна година. През това време Лудогорец записа много силни игри и победите в Лига Европа, дадоха отзвук в цял свят.

Лудогорец стана и единственият българския отбор в тази класация, която изброява 200 отбора от целия свят.

Съвсем нормално номер 1 в класирането европейския и световен клубен шампион Байерн (Мюнхен), който печели всичко по пътя си през годината.

На второ място се нареди Реал Мадрид, въпреки че белия балет не спечели нито един трофей. На трето място остана отбора на Челси, който триумфира в турнира Лига Европа.

На четвърто и пето място се намират Атлетико Мадрид и Барселона, а шести е френския ПСЖ. Седмата позиция е за отбора на Базел, където се състезава българския национал Иван Иванов.