Лудогорец с класически успех над Миньор (Перник)

Отборът на Лудогорец постигна днес своята осма поредна победа в А група след като победи с класическото 3:0 тима на Миньор (Перник).

Марселиньо откри резултата в 23-та минута. Гостите от Перник получиха директен червен картон в 51-та минута, когато Василев изчисти с ръка топката от голлинията. След това Иван Стоянов покачи на 2:0 от бялата точка, а Миро Иванов оформи крайното 3:0 след втора дузпа за домакините.

Срещата започна с масиран натиск на домакините от Лудогорец. Миро Иванов имаше възможност да открие резултата в 11-та минута след подаване на Марселиньо, но стреля над вратата.

След това Гъргоров нахлу в наказателното поле и бе съборен, но съдията остана безмълвен. Все пак в 23-та минута шампионите откриха резултата. Гъргоров напредна към наказателното поле и подаде на Марселиньо, който от 7 метра нямаше проблеми за 1:0.

След този гол домакините бяха пълни господари на терена. Иван Стоянов стреля опасно, но не уцели вратата. В началото на втората част Василев изчисти с ръка от голлинията, заради което получи директен червен картон. Иван Стоянов бе точен от бялата точка.

В 66-та минута Бумела игра с ръка в наказателното поле и Миро Иванов бе точен от бялата точка. До края шампионите можеха да направят резултата още по-изразителен. Така Лудогорец продължава да бъде лидер в класирането с пълен актив от 24 точки след осем кръга. Миньор пък има само  2 точки и заема последното място в А група