Лудогорец с класическа победа в първата си контрола за 2012

Отборът на Лудогорец записа класическа победа с 3:0 над Септември (Симитли) в първата си контрола по време на зимната подготовка. Лидерът в "А" група надигра втородивизионния отбор с голове на Йордан Минев, Иван Стоянов преди почивката и на Димо Бакалов през втората част.

В 23-ата минута Минев прехвърли вратаря Васев и се разписа за 1:0 в полза на отбора от Разград. Четири минути преди почивката Иван Стоянов с точен диагонален удар покачи на 2:0.

В 89-ата минута Димо Бакалов оформи крайното 3:0 с изстрел от въздуха след центриране отдясно на Кишада.

В тази среща старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев, използва общо 19 футболисти.

Следващият приятелски мач на лидера в "А" група е на 24 януари с тима на Пирин (Гоце Делчев).