Лудогорец разкъса Локо (Пд) и завърза борбата за топ 3

Шампионът Лудогорец записа 5-та поредна победа в А група и продължи силната си серия без допуснат гол, след като надигра с 3:0 гостуващия Локомотив (Пловдив) в един от любопитните сблъсъци от 18-ия кръг.

Още през първото полувреме „орлите“ натрупаха солиден аванс след попаденията на Върджил Мисиджан в 24-ата минута и на Михаил Александров в 42-ата. В 77-ата влезлият като резерва словенски национал Роман Безяк оформи крайното 3:0. Така българският евробоец се възползва по най-добрия начин от тежката загуба на Литекс с 1:4 от Левски в дербито на кръга и дръпна с 6 точки на „оранжевите“.

Лудогорец е на върха с актив от 43, докато ловчанлии останаха с 37 точки. Победата в Разград не само направи аванса на „орлите“ по-комфортен, но и засили още повече битката за място в тройката – Локомотив остава с 31 пункта, колкото има и Левски, като ЦСКА може да събере 32 и да измести двата тима от топ 3, ако победи като гост Нефтохимик в понеделник.

4046848

Утре пък Ботев (Пловдив) има шанс да се изравни със „сините“ и градския си съперник, при положение, че надвие като домакин Черноморец от 14:30 часа на стадион „Христо Ботев“.

Лудогорец вече има 4 победи в 6 мача срещу Локомотив (Пд), като „смърфовете“ останаха без гол и успех в Разград – от три визити те имат 1 равенство 0:0 и 2 поражения – с 0:1 и 0:2 днес.

Шампионите продължиха великолепната си победна серия и са безупречни от началото на втория полусезон, като в този период са допуснали само 1 попадение. Последният път, когато „орлите“ преклониха глава, бе в 13-ия кръг при домакинството на Литекс – 2:4.

4046849

Върджил Мисиджан вече има 5 гола за Лудогорец в А група и общо 8 от началото на сезона (2 в Лига Европа и 1 за Купата на България). В 24-ата минута той се възползва по най-добрия начин от грешка на вратаря на Локомотив Йордан Господинов, който изби непохватно центрирана от корнер топка. Тя попадна в Мисиджан и холандският стрелец на домакините не сбърка за 1:0.

В 11-ата минута Михаил Александров бе нацелил лявата греда на гостите, след като открадна кълбото от Белаид, преодоля стража Господинов, но не можа да се разпише от малък ъгъл. В 42-ата, все пак, Александров прати топката в мрежата на Локомотив с красив изстрел от границата на наказателното поле за 2:0. За него това е 4-ти гол в А група.

4046855

Жуниор Кишада, който имаше няколко добри шанса да вкара преди почивката, напусна в 64-ата минута за сметка на Безяк. Словенецът получи прострелно подаване в 77-ата от Жуниор Кайсара и от няколко метра разстреля Йордан Господинов за 3:0.

Денят се оказа непродуктивен за двама от лидерите при голмайсторите в първенството – Симеон Славчев не можа да порази мрежата на Левски и да попречи на „сините“ да разнищят Литекс в дербито, завършило 4:1 на „Георги Аспарухов“.

Мартин Камбуров пък продължи най-дългата си голова суша – 5 поредни мача – от началото на сезона и остава с 10 попадения, колкото имат Славчев, асът на Локомотив (София) Маркиньос и вече Роман Безяк. Столичните „железничари“ също нямаха успех в 18-ия кръг, след като вчера отстъпиха с 0:1 на Славия.