Лудогорец разкости футболно джудже в Шампионска лига

Лудогорец започна кампанията си в Шампионска лига по впечатляващ начин, след като възпитаниците на Стойчо Стоев показаха не повече от 60% от възможностите си, но прегазиха Дюделанж с 4:0 в Разград за радост на пълните трибуни на „Лудогорец Арена“.

„Орлите“ влязоха трудно в мача и нямаха много положения, но все пак в 35' прекрасна триходова комбинация между Кайсара, Марселиньо и Абало завърши с чудесен удар с левия крак на испанеца в горния десен ъгъл.

Това отпуши играчите в зелено, които до края на полувремето създадоха няколко голови ситуации, но единствен Безяк успя да вкара за 2:0 след нова комбинация на Марселиньо и Абало.

Привидно второто полувреме почна с натиск на тима от Люксембург, но в 65', само минута след влизането си в игра, Анисе успя да отбележи след пас на Мисиджан, а три минути по-късно с глава Ешпиньо прати топката за 4-и път във вратата.

Така „зеления звяр“ обезсмисли реванша след седмица в Люксембург, като момчетата на Стойчо Стоев ще отидат по-скоро на екскурзия, а част от резервите и новите играчи ще могат да запишат минути за Лудогорец в турнира.

Стойчо Стоев пък остава само с две загуби в турнира, които му бяха нанесени от Базел на прага на групите на Шампионска лига.

Иначе днес треньорът на домакините заложи на познат състав, с който често излизаше през миналата година в Европа. Абало смени Александров по лявото крило, докато Ешпиньо беше предпочетен пред Христо Златински. Роман Безяк, Марселиньо и Мисиджан бяха другите в нападението на „орлите“.

Двубоят почна с натикс на "орлите", които обачен успяха да го материализират рано. Домакините окупираха половината на съперника и още в 10' Безяк се озова на стрелкова позиция, но словенският национал стреля твърде слабо и вратарят успя да спаси. Малко по-късно удар на Абало рикошира в защитник и едва не попадна във вратата, но гостите извадиха късмет и топката излезе в корнер.

Дюделанж обаче контраатакуваше при всяка удобна ситуаиция и така едва не се стигна до откриване на резултата в 18'. Шулц беше оставен непокрит на границата на наказателното поле, но Стоянов успя да спаси слабия удар на полузащитника.

Най-доброто положение за Лудогорец се откри в 30', когато Жуниор Кайсара беше изведен чудесно в наказателното поле, но бразилският защитник реши да стреля, вместо да подаде на Безяк или Абало, които бяха сами в наказателното поле. От удара на десния бек не последва нищо.

Все пак гостите от люксембург най-накрая капитулираха, като в 35' домакините осъществиха една от марковите си атаки. Продължително разиграване стигна до Кайсара вдясно, който с едно докосване пусна за Марселиньо. Пред наказателното поле той чукна за Абало, който с кинжален удар с левия крак откри резултата - 1:0.

Марселиньо беше в основата и на следващия гол в 43'. Той получи в центъра и прехвърли защитата, за да намери Дани Абало. Испанецът успя да излъже защитник и стреля силно, но вратарят спаси. Топката обаче се озова в Безяк, който безпроблемно довкара - 2:0.

Лудогорец свали темпото след почивката, но положенията пред вратата на Жубер не спираха. След няколко неуспешни атаки в 55' Марселиньо отново изведе на чиста позиция Дани Абало, но в последния момент защитник успя да блокира удара на испанеца и топката мина покрай вратата.

Малко след това "зелените" трябваше да направят резултата 4:0, но на два пъти нападателите се отчетоха с абсурдни пропуски. Първият беше в 59', когато Безяк беше изведен сам срещу вратаря, мина покрай него, но загуби равновесие и стреля над вратата.

В 63' пък Марселиньо успя от втория път да изведе Върджил Мисиджан, но холандецът се забави твърде много и прати топката право във вратаря. Минута по-късно най-добрият на терена Марселиньо беше изваден за дебюта на Анисе.

Само минута на терена беше достатъчна на бившия ас на Ботев и ЦСКА стигна до гол. В 65' топката се озова в Мисиджан в наказателното поле, а холандецът пусна хубав пас за халфа, който с хубав удар направи 3:0. Това обезвери гостите, които само 3 минути по-късно капитулираха - Минев напредна отляво и центрира отлично в наказателното поле, където Ешпиньо беше оставен без пазач и с глава направи 4:0.

Това обезсмисли последните минути на мача, в които за Лудогорец се появи и новото попълнение Вандерсон. Лудогорец се отчете с няколко пропуска до края и не успя да направи резултата 5:0, докато Дюделанж изпуснаха да вкарат поне един почетен гол, след като Шулц излезе сам срещу Стоянов, но не успя да си нагласи топката - 4:0 за българския шампион.