Лудогорец прости на безобразни черногорци - би ги само с 2:0 за старт в ШЛ

Лудогорец би леко с 2:0 Младост (Подгорица) в Разград във втория квалификационен кръг на ШЛ. Родният шампион буквално прости на гостите, които трудно си подаваха топката повече от 1 път. Тотално обърканият първенец на Черна Гора може да се радва, че се отърва само с 2 попадения в Бъългария. Така Младост запазва някакви мъждукащи шансове за реванша в ШЛ.

"Орлите" набързо забиха 2 гола на клетия си съперник. Първо в 13-ата минута Козмин Моци вкара от дузпа. Защитникът със статут на легенда в Разград бе безпощаден от бялата точка. Дузпата обаче беше доста спорна и съдията изтърпя бурните претенции на Младост заради отсъденото нарушение.

В 26-ата минута Джоди Лукоки на празна врата удвои, насочвайки топката в мрежата след хубава акция на Лудогорец.

В оставащите над 60 минути "орлите" нападаха, но си личеше, че не дават всичко от себе си, за да стане преднината им поне класическа. Фрапантни пропуски на домакините изнервиха публиката на "Лудогорец Арена", където мача изгледа и треньорът на румънския национален отбор - Кристоф Даум. Иначе срещата бе посетена от около 3500 души.

Така Лудогорец си осигури комфортен аванс преди реванша в Подгорица и може да чака спокойно ответната среща от ситото на най-комерсиалния турнир на Стария континент.