Лудогорец приземи страхлив ЦСКА

Лудогорец завърза интригата в Първа лига, след като надви ЦСКА с 1:0 в Разград. Шампионът си върна самочувствието след слабия старт в елита и същевременно нанесе първо поражение за сезона на "червените". Единственият гол заби Вандерсон, който се възползва от грешка на вратаря Черниаускас и защитниците и копна кълбото в шпразната врата на гостите в средата на първата част.

Рефер на двубоя бе Николай Йорданоя, а странното е, че при него "орлите" нямат поражение вече в 28 мача в първенството и още няколко за Купата.

Софиянци не дадоха достатъчен отпор в дербито и сякаш заслужено паднаха заради страхливата си тактика. Първото полувреме предложи на феновете в Разград много емоции и положения и пред двете врати. По-настоялни безспорно бяха футболистите на домакините. Лудогорци използваха основно крилата си, в опит да пренесат събитията в половината на своя опонент.

Честите центрирания към вратарското поле обаче на първо време не водеха до нищо сериозно в полза на "орлите". В 13-ата минута се стигна до опасна ситуация пред пеналта на "червените", като Бодуров фаулира Кампаняро и Николай Йорданов отсъди нарушение. Зад топката застана Марселиньо, чийто техничен изстрел обаче бе спасен от Черниаускас.

Още в следващата атака на домакините Върджил Мисиджан изпробва шанса си с мощен шут от далечна дистанция, но кълбото се отби в гърба на Мауридеш и излезе в корнер.

Малко по-късно дойде и първата сериозна възможност за ЦСКА, като центриране от корнер стигна до главата на Перейра, който обаче стреля на сантиметри от целта.

Така се стигна до 21-ата минута, в която резултатът беше открит. Вандерсон получи поредно добро подаване в нападение и стреля, на първо време Черниаускас спаси удара, но тръгна да гони атакуващия състезател на "зелените". Той хитро напусна пределите на наказателното поле, след което, виждайки че вратарят е зад него го прехвърли технично за 1:0.

До почивката играта се изостри, нарушенията зачестиха, а с тях и официалните предупреждения.

Второто полувреме не се различаваше особено много от първото, като единствената по-сериозна акция за гостите доведе до изстрел в горната греда на вратата на Броун, след добре изпълнен свободен удар от Тиаго Родригес.

Снимка 374023

Ситуациите пред Черниаускас бяха повече, като две от тях бяха пропилени с лека ръка от Вандерсон. В единия случай той бе сам срещу вратаря на софиянци, но се забави и не успя да го преодолее. Сред най-чистите голови положения за домакините бе такова, с участието на Натанаел, но останали трима на двама, "зелените" се засуетиха, а Натанаел избра да стреля, вместо да подава на свой съотборник и сгреши.

Лудогорец се изкачи до третото място с 10 точки, ЦСКА е втори с 12 пункта. Лидер вече е Левски с 13 точки от 5 мача.