Лудогорец прескочи Берое след 120 минути в Стара Загора

снимка: bulphoto.com

Лидерът в родната "А" група Лудогорец се класира за ⅛-финалите на турнира за Купата на България, след като днес възпитаниците на Ивайло Петев надделяха с 1:0 след продължения при гостуването си на Берое в Стара Загора. Единственият гол в срещата падна в края на първото продължение, когато точен в мрежата на "зелените" бе Мирослав Иванов. Шуменския Деко получи прекрасна асистенция от Шоко и с хладнокръвен удар матира Ивайло Иванов, който вече на няколко пъти се бе намесил чудесно при изстрели по посока вратата си. В последните минути Петър Димитров можеше да изравни, но крилото пропусна очи в очи с Урош Голубович.

Като цяло първата част на ст. "Берое" не предложи качествен футбол на зрителите по трибуните, които така и не успяха да видят попадение от страна на някой от двата отбора. В 8' гостите от Разград застрашиха вратата на Иванов чрез изпълнение на статично положение, но изстрелът на Барт с глава не намери рамката. Последваха минути на лек домакински натиск на старозагорци, който обаче също не доведе до резултат.

Минутите до почивката се изнизваха една след друга, а до стопроцентови шансове за реализиране на попадение така и не се стигаше. В 21' Берое осъществи добра атака на скорост, но прострелното центриране на Чипилов не намери негов съотборник в наказателното поле. По-късно упражнението се повтори, като този път Абушев се размина с кълбото. В последните минути на първата част, Михаил Александров от състава на гостите се опита да стреля от воле, но изстрелът на младока бе крайно неточен.

На почивката треньорът на Берое Илиан Илиев извърши една промяна в своя стартов състав, като капитанът Слави Жеков отстъпи мястото си на Диан Генчев. В 63' Ивайло Петев също извърши първата си смяна в мача, вкарвайки в игра оставеният на резервната скамейка Марселиньо.

Пет минути след почивката Лудогорец показа зъби, след като Кабаселе успя да намери капитана Емил Гъргоров. Бадема направи опит да прехвърли технично Иванов, но ударът му прелетя над гредата. Между 66' и 68' в центъра на събитията попадна Михаил Александров, който на два пъти имаше възможност да открие резултата. Юношата на ЦСКА тества Ивайло Иванов в два последователни случая, но ветеранът се намеси решително и запечата вратата.

Изключително интересно на стадиона в Стара Загора стана в последните десет минути, когато се стигна до няколко интригуващи ситуации пред двете врати. В 80' Лудогорец пропусна добра възможност за отбелязването на първо попадение, след като първо Иво Иванов отрази изстрел към своята врата, а в последствие при добавката Михаил Александров не съумя да уцели вратата. Още в ответната атака Берое също бе близо до гол, но изстрелът на Златинов срещна тялото на противников футболист. Домакините претендираха за игра с ръка, но съдийски сигнал не последва.

Гостите от Разград пропиляха нов шанс за попадение две минути преди края на редовното време, като този път Шоко получи възможност да стреля. Бразилецът го стори чрез куп от играчи, но неточно. Нямаше и състезател на Лудогорец, който да засече изстреляната от бразилеца топка.

Срещата навлезе в две продължения от по 15 минути, където настъпи и развръзката на един от най-интересните 1/16-финални двубои за Купата на България. В 98' Лудогорец отново пропусна пред вратата на Иво Иванов, след като стражът отрази удар на резервата Иван Стоянов. В 104' обаче прошка нямаше, а футболистите на Ивайло Петев най-после разпечатаха вратата на старозагорци. Шоко осъществи чудесно диагонално подаване към Мирослав Иванов, който овладя топката и с премерен изстрел я прати зад гърба на Ивайло Иванов - 0:1. В последните 15 минути отборът на Берое така и не намери начин да върне попадението, което и класира гостите от Разград напред в турнира. Страхотен пропуск в 118' направи Петър Димитров, който излезе очи в очи с Урош Голубович, но не съумя да преодолее сръбския вратар на Лудогорец.