Лудогорец пречупи Левски в дербито от третия кръг

Отборът на Лудогорец спечели дербито на 3-я кръг в родната А група, след като победи Левски с 2:0 на градския стадион в Разград. Точни за шампионите бяха Марселиньо и Върджил Мисиджан.

Това е втора поредна победа за "зелените" и те вече са с актив от шест точки, докато "сините" остават с 2 пункта след две равенства в първите кръгове.

Срещата започна по-добре за домакините и в 5-тата минута Цветелин Чунчуков получи възможност да стреля, но Аймен Белаид отби в корнер. При последвала атака и Върджил Мисиджан обстрелва вратата на Боян Йоргачевич, но от крак на защитник в синьо топката профуча покрай левия стълб на "сините" и излезе в нов корнер, след който не последва нищо интересно.

До 20-тата минута не се случи нищо интересно на градския стадион в Разград, като единственото по-заинтригуващо бе жълт картон за Борислав Цонев за удар с ръка срещу Сисиньо.

В 23-тата минута Бруно Рибейро трябваше да направи принудителна смяна, след като Йордан Минев получи болки в задната част на лявото си бедро и бе заменен от Брайън Ангуло.

В края на първата част Цонев стреля много опасно от границата на наказателното поле, но Владислав Стоянов показа рефлекс и изчисти в корнер. Това бе и всичко по-интересно за първата част.

В началото на втората част грешка на Владо Стоянов можеше да доведе до гол във вратата му. Борислав Цонев стреля в центъра на вратата на Лудогорец от пряксвободен удар, но стражът на домакините изпусна кълбото. Все пак той бързо я улови и започна контра за своите, но в крайна сметка Вандерсон не успя да подаде точно към Мисиджан.

В 62-рата минута обратно на показаното на терена Лудогорец излезе напред в резултата. Наказателен удар на около 3 метра от наказателното поле доведе до технично изпълнение на Марселиньо покрай стената и във вратарския ъгъл на Йоргачевич откри резултата. След допуснатия гол стражът на "сините" бе готов да удари своя съотборник Цонев, който при ситуацията скочи и топката премина под краката му.

3 минути преди края на срещата мачът бе решен, след като Мисиджан направи двойно подаване с Кишада и се озова очи в очи с Йоргачевич и с мощен удар направи резултата 2:0.

И двата клуба не започнаха добре тазгодишната кампания, като шампионите дори претърпяха крах и в Шампионска лига, където отпаднаха още във втория кръг от молдовския Милсами. В първия кръг "зелените" загубиха с 2:0 Литекс, но след това се "изправиха" и победиха коравия тим на Черно море с 2:3 на "Тича".

Столичният тим от своя страна започна първенството с две равенства - 1:1 с Ботев (Пловдив) на старта, а след това и с Литекс - 2:2.

Бруно Рибейро стартира двубоя с Владислав Стоянов на вратата, а пред него в защита са Сисиньо, Козмин Моци, Георги Терзиев и Йордан Минев. Капитанът Светослав Дяков и Лукас Саша ще действат като опорни халфове, а Върджил Мисиджан, Марселиньо и Мисиджан ще подпомагат единствения нападател Цветелин Чунчуков.

Стойчо Стоев пък е заложил на Боян Йоргачевич под рамката на вратата, Роман Прохазка, Максимилиан Карнер, Деян Иванов и Аймен Белаид ще са в защита. Георги Костадинов и Джереми де Нойер ще са разположени пред тях. Сам в нападение е Денис Махмудов, като ще получава помощ от Божидар Краев, Борислав Цонев и Мики Орачев.