Лудогорец показа на Берое разликата в класите

Лудогорец спечели поредната изключително важна победа в похода си към титлата, след като срази с 2:0 Берое като гост в един от най-интригуващите мачове от 26-ия кръг на А група. Първото попадение реализира Венцислав Керчев в 39-ата минута след центриране от пряк свободен удар на Марселиньо, при което защитникът бе оставен сам пред малкото наказателно поле и с хубав премерен изстрел от въздуха намери мрежата.

Вторият гол на Лудогорец реализира Марселиньо в 93-ата минута с прекрасен удар от 12-13 метра в момент, когато защиата на Берое беше сериозно разредена заради стремежа на домакините да стигнат до равенството.

След почивката Лудогорец организира няколко опасни контраатаки, които можеха да приключат мача, докато положенията на Берое не бяха чак толкова сериозни, че сериозно да застрашат преднината на „орлите“.

Най-големият пропуск направи Спас Делев, чийто диагонален изстрел от чиста позиция не намери очертанията на вратата. Със спечелената победа Лудогорец събра 54 точки и дръпна с 14 пред втория Левски, който по-рано днес стигна до 0:0 на гости на Славия. Берое остава на четвърто място с 36 пункта.