Лудогорец показа мускули в Леверкузен

Лудогорец постигна престижно равенство като гост на германския Байер Леверкузен. Срещата на "Бай Арена" от груповата фаза на Лига Европа завърши при резултат 1:1, като минути преди края разградчани водеха с 1:0. Марселиньо бе точен за тима на Антони Здравков, а за домакините се разписа Вайзер.

Наставникът на Лудогорец Тони Здравков започна с няколко промени в тима си, като Марселиньо, Кешерю и Недялков бяха оставени на резервната скамейка. Домакините логично започнаха с натиск, но отбраната на българския тим се справи отлично с набезите. Контраатаките на "зелените" бяха опасни, а Вандерсон и Жоао Пауло можеха да изведат тима напред.

През тази първа част обаче като цяло ситуацията на терена бе спокойна и нямаше много ситуации за гол.

Играчите на Хайко Херлих натиснаха в началото на второто полувреме, а Ренан бе блестящ при опасностите пред неговата врата.

Лудогорец излезе напред в резултата в 69-ата минута. Влезлият като резерва Марселиньо отново показа, че е незаменим за разградчани. Топката бе пусната към него, той я прескочи и се измъкна от отбраната, а през това време Швиерчок му я пусна с едно докосване и го изведе сам срещу вратаря на Леверкузен. Бразилският плеймейкър на разградчани копка кълбото и отбеляза.

Българският тим удържаше натиска на домакините до 85-ата минута. тогава обаче Ренан неумело изби топката, тя отиде у Вайзер, който от много малък ъгъл изравни за крайното 1:1.

Лудогорец е на четвърто място в класирането с 3 точки и без шансове за класиране за елиминациите. Байер заема първото място в групата с 10 точки и отива в следващата фаза. Цюрих загуби у дома от АЕК и има 9 точки на втората позиция, докато кипърският тим е на трета позиция с 5 точки.