Лудогорец подчини още един шампион в контрола

Лудогорец постигна втора поредна престижна победа в контролите в турския курорт Белек, след като подчини литовския шампион Екранас с 1:0.

Така три дни след проверката с първенеца на Молдова Шериф (Тираспол), приключила 3:1, „орлите" от Разград записаха нов успех срещу реномиран отбор от средноевропейска класа.

Единственият гол в приятелския двубой бе дело на словенския стрелец Роман Безяк в 36-ата минута, който на първа греда с глава засече в мрежата след центриране от фаул на Мирослав Иванов.

Безяк вече има 2 попадения за шампионите на А група в лагера в Белек, след като се разписа и срещу Шериф, с което даде индикации, че ще може да се разчита на него през новия полусезон. Иначе в шампионата той има записани 6 появявания в игра и веднъж е бил използван в турнира за Купата на България.

Старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев заложи на два почти напълно различни състави за двете полувремена срещу Екранас, като само двама души стояха на терена за всичките 90 минути. Любомир Гулдан и Жуниор Кайсара изиграха цял мач, а Диян Димитров и Тенур Марем не бяха използвани от резервните футболисти на „орлите".

Вратарят Владислав Стоянов записа първия си мач с екипа на Лудогорец, като се представи на ниво, въпреки че като цяло нямаше много поводи да показва класата си и се отчете най-вече с рутинни намеси.

През първото полувреме Стоянов направи и лека грешка при изнасянето на топката, която обаче бе поправена от Гулдан и не се стигна до критични ситуации пред вратата на „орлите". Иначе Екранас бе по-активният отбор през първата част, но рядко притесняваше сериозно защитата на българите.

От своя страна Лудогорец отправи само 2 точни удара към противниковия вратар, но при втория успя да стигне до гола. Мирослав Иванов беше много деен по левия фланг и от неговата зона бяха създадени всички акции на „орлите", а от негово центриране от фаул в 36-ата минута Безяк с глава прати топката в мрежата за 1:0.

След почивката Ивайло Петев направи 9 смени, като броят на изстрелите към вратата на съперника се увеличи. Шампионите можеха да подпечатат успеха си с втори гол, но пропуски от добри позиции направиха Гулдан, Димо Бакалов и младежкия национал Георги Костадинов.

В 77-ата минута пък Себастиан Ернандес (заменил Миро Иванов в 60-ата минута) изведе Жуниньо Кишада в чиста позиция, но последният не можа да преодолее стража на Екранас.

Малко по-късно мощен удар на Ернандес профуча покрай страничната греда, а литовците отговориха с далечен изстрел, който излизаше извън очертанията, но Стоянов го отрази в корнер с летящ плонж.