Лудогорец пак отупа Стяуа, този път в контрола

"Лудогорец" записа престижна победа с 3:0 над шампиона на Румъния "Стяуа" в приятелска среща, играна в Белек, Турция.

Головете за българския първенец вкараха Козмин Моци, Жуниор Кишада и Цветелин Чунчуков в последните секунди. Играчите на Георги Дерменджиев изиграха много силен мач, създадоха много възможности за гол и напълно надиграха съперника си.

Така те продължават да нямат загуба в четирите си контроли от зимната подготовка. "Орлите" започнаха мача вихрено и след пропуски на Вандерсон се стигна да логичен гол на Моци.

Румънецът, който дълги години игра за вечния съперник на "Стяуа" - "Динамо" (Букурещ), откри резултата още в 14-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер на Вандерсон.

В 40-ата минута Жуниор Кишада вкара красив гол, след като овладя топката на няколко метра от наказателното поле и с прецизен фалцов удар не остави шанс на вратаря на румънците. Румънците създадоха първата си опасност пред вратата на "орлите" чак в 66-ата минута, когато Пеп стреля от няколко метра с глава, но топката мина на сантиметри от страничния стълб.

Българският тим отговори с няколко опасни атака, но Жуниор Кишада и Марселиньо пропуснаха. В 82-ата минута след триходова комбинация, която матира бранителите на "Стяуа", Абел Анисе се озова на стрелкова позиция и опита късмета си, но кълбото попадна право в обсега на вратаря на румънския гранд.

Малко по-късно Пап застраши вратата на разградчани, след като излезе от задна позиция, но ударът му от въздуха не намери целта. В последната минута на редовното време Цветелин Чунчуков оформи крайното 3:0 с глава след центриране на Марселиньо.

Източник: Дневник