Лудогорец пак е в Рая! Орлите треснаха с 2:0 шампиона на Чехия

Лудогорец вече стъпи с единия крак в груповата фаза на Шампионска лига! Орлите тотално надиграха и победиха с 2:0 шампиона на Чехия - Виктория (Пилзен) в първия мач от последната квалификационна фаза. Герои за разградчани станаха Козмин Моци и Върджил Мисиджан.

Шампионът на България стартира агресивно двубоя и владееше почти през цялото време топката. Но така и не се стигна до чисто положение. Все пак непрестанните атаки държаха Виктория далеч от вратата на Владо Стоянов.

Още в първите секунди на второто полувреме Лудогорец направо избухна. Настоятелната игра на разградчани даде резултат и в 51 минута Кафу бе фаулиран от Хубник в наказателното поле - дузпа за Лудогорец. Зад топката застана Козмин Моци, който не сгреши и порази чешката врата.

В 64 минута Марселиньо изведе по гениален начин Вура, който не сбърка и покачи на 2:0. В последните 15 минути играта се изравни, но отново орлите имаха по-чистите положения.

Така разградчани ще излезнат с комфортен аванс на 23 в Чехия, когато е реваншът.