Лудогорец отново се оказа черна котка за ЦСКА

Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 като домакин и остана непобеден от "червените" на своя "Лудогорец Арена" в мач за първенство.

Головете за домакините вкараха Върджил Мисиджан в 30-а и Юнес Хамза в 52-а минута и донесоха трета победа за шампионите в А група. С нея те вече оглавяват класирането, тъй като имат равен брой точки с ЦСКА - по 10, но надделяха в прекия двубой.

За "армейците" това бе първо поражение в елита през настоящата кампания, но то им коства слизане от челото на таблицата.

Лудогорец започна с по-голяма част от своите резерви. Треньорът Георги Дерменджиев направи девет промени в сравнение с мача за Суперкупата на България през седмицата. Така пред погледа на треньора на Стяуа, който бе в Разград, като титуляр на вратата застана Иван Чворович. В защита бяха подредени Георги Терзиев, Александър Александров, Шоко и Йордан Минев.

В халфовата линия бяха разположени Вандерсон, Абел Анисе и Фабио Ешпиньо. Новото попълнение Юнес Хамза дебютира като титуляр и бе подпомаган от Даниел Абало и Юнес Хамза.

За ЦСКА на вратата бе Якуб Дивиш, в защита - Апостол Попов, Александър Тунчев, Валентин Илиев и новото попълнение Тончи Кукоч. Атаката поведе Серджиу Буш, зад който действаше Маркиньос. По крилата започнаха Луис Соарес и Неманя Милисавлиевич, а вътрешни халфове бяха Борис Галчев и Стивън Сънди.

4107874

Двубоят в по-голямата си част бе равностоен, но Лудогорец се възползва много по-добре от своите положения. В 30-а минута Мисиджан бе изпуснат от Апостол Попов при едно центриране в наказателното поле на Шоко и даде аванс на своя тим.

В 52-а минута пък голмайстора за "орлите" сложи кълбото на главата на Хамза, който покачи на 2:0. ЦСКА опита да направи нещо до края на срещата и дори удари греда чрез Апостол Попов, но така и не успя да вкара на Лудогорец даже гол.

Първо полувреме

В 12-а минута дойде първото сериозно положение в мача. ЦСКА получи правото да изпълни корнер. Александър Тунчев се извиси и отигра с глава, но Иван Чворович се намеси сполучливо и спаси.

В 16-а минута Лудогорец организира добра атака отдясно, Даниел Абало центрира остро в наказателното поле към Юнес Хамза, но тунизиецът не успя да засече във вратата.

Двубоят вървеше равностойно без някакви сериозни положения за гол и за двата тима. В 22-а минута Лудогорец направи добра контраатака, Вандерсон пробяга почти цялата половина на съперника, но пред наказателното поле топката му бе отнета.

4107876

В 30-а минута Върджил Мисиджан изведе разградчани напред. Шоко проби отдясно и центрира добре, а Апостол Попов изпусна холандеца, който засече топката за 1:0.

ЦСКА заигра по-активно след гола на домакините. В 33-а минута Буш нахлу в наказателното поле, но Александър Александров му изби топката. Минута по-късно Борис Глачев стреля добре от дистанция, но Чворович се намеси.

В 38-а минута Лудогорец можеше да удвои, но Дивиш изпревари Мисиджан при едно центиране, а в края на полувремето и Анисе стреля, но стражът на ЦСКА улови топката.

Второ полувреме

Началото на втората част не предложи страхотен футбол, а за това благоприятстваше дъждът, който се излизваше над Разград. В 52-а минута обаче Лудогорец успя да отбележи втори гол. Върджил Мисиджан разигра добре отляво и центрира отлично на главата на Хамза, който препарира Якуб Дивиш за 2:0.

Вторият гол за шампионите ги накара да започнат да действат по предпазливо и темпото на игра спадна. ЦСКА не се предаде и в 67-а минута Буш бе изведен срещу Чворович, но вратарят скъси ъгъла и се справи с опазването на своята врата.

4107873

Пет минути по-късно влезлият като резерва Йоаким също пропусна да намали. Карачанаков проби отляво и след разбъркване в наказателното поле на домакините топката стигна до национала на Люксембург, който обаче не намери вратата на противника. Секунди по-рано късметът покри Лудогорец, след като Александър Тунчев удари гредата при удар с глава.

До края на мача гол така и не падна и ЦСКА отново не постигна успех в Разград на ниво А група.

Преди мача

Лудогорец и ЦСКА се изправят един срещу друг в един от най-интересните мачове от началото на шампионата.

"Армейците" ще търсят първи успех срещу шампионите в двубой от А група при деветия опит. Те обаче излизат на терена на "Лудогорец Арена" от позицията на лидер в първенството и ще се борят да я задържат.

За Лудогорец това далеч не е най-важният мач, тъй като през следващата седмица разградчани гостуват на Стяуа в двубой от плейофите за Шампонската лига.

Това се вижда и от състава на Георги Дерменджиев, който излиза с по-голяма част от своите резерви. Така на вратата ще застане Иван Чворович. В защита са подредени Георги Терзиев, Александър Александров, Шоко и Йордан Минев.

В халфовата линия са разположени Вандерсон, Абел Анисе и Фабио Ешпиньо. Новото попълнение Юнес Хамза дебютира като титуляр и ще бъде подпомаган от Даниел Абало и Върджил Мисиджан.

За ЦСКА на вратата е Якуб Дивиш, в защита - Апостол Попов, Александър Тунчев, Валентин Илиев и новото попълнение Тончи Кукоч. Атаката повежда Серджиу Буш, за който ще действа Маркиньос. По крилата започват Луис Соарес и Неманя Милисавлиевич, а вътрешни халфове са Борис Галчев и Стивън Сънди.