Лудoгорец отново надигра Литекс с 2:1 и се класира за полуфинал

Отборът на Лудогорец стана последният полуфиналист в турнира за Купата на България.

Шампионите ще правят компания в жребия на Ботев (Пловдив), Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София).

Разградският тим се справи с 2:1 срещу Литекс в срещата реванш от ¼ финалите за Купата на България.

Лудогорец продължава напред след 4:2 общ резултат. Литекс изоставаше с 1:2 от първия двубой и успя да поведе в резултата след попадение на Момчил Цветанов.

Домакините от Разград обърнаха развитието на мача след гол на Козмин Моци и автогол на Пламен Николов. Повторен дебют начело на Литекс направи сърбинът Миодраг Йешич.

Иначе домакините започнаха силно срещата и Марселиньо бе изведен сам срещу вратаря в началните минути, но стреля в него. Малко след това Пиргов изби удар на Мисиджан.

В 25-та минутая грешка на гостите за малко не бе наказана от Безяк. Словенецът пресече пас на Цветков към вратаря, но нацели страничната греда. Мисиджан бе там, но не успя да довкара отбитата топка.

4077180

Литекс също отвърна с греда, която бе по скоро случайна. Момчил Цветанов пробва нещо като центриране от аутлинията и топката направи много интересно движение, и кацна на напречната греда.

Само пет минути по-късно обаче Момчил Цветанов вгорчи публиката като се разписа за 0:1. Крилото бе изведен добре с едно докосване от Руменов след добра атака на Асприля.

Най-чистото положение за домакините дойде преди края на полувремето, когато Марселиньо напредна отдясно до аутлинията и върна топката към Ернандес, кчиито удар бе блокиран от защитник на гостите.

Все пак в последната аминута на полувремето защитата на Литекс сбърка фатално при един корнер и остави Козмин Моци непокрит. Защитникът нямаше проблеми да изравни за 1:1.

4077181

Втората част Лудогорец се опита да реши нещата в своя полза. Първо вратаря Пиргов сбърка, но Ернандес не успя да се възползва. След това обаче отново груба грешка в защитата на Литекс позволи на Лудогорец да поведе в резултата.

Михаил Александров центрира в наказателното поле, където Пламен Николов в опит да избие топката си вкара автогол и това реши всичко в мача защото Литекс нямаше сили да се върне. Двамата треньори направиха няколко смени, които предимно накъсаха играта и двата отбора нямаха добри положения за гол до края.

В последната минута Десподов центрира в наказателното поле, където Моци изпревари в последния момент Миро Манолов.