Лудогорец остана непобеден и в Ловеч

Лудогорец продължи серията си без загуба във втората седмѝца на А група, след като в дербито на кръга шампионите стигнаха до 0:0 срещу Литекс в Ловеч и отказаха „оранжевите“ от титлата.

Двамата вратари – Владислав Стоянов и Илко Пиргов, бяха най-добрите играчи в мача, като и двамата се отчетоха с ключови намеси и са с основна вина за нулевото равенство на Градския стадион.

Съдийството обаче отново ще бъде коментирано, след като Станислав Тодоров не отсъди дузпа в полза на Литекс в края на двубоя, въпреки че имаше контакт между Ваюши и Кайсара.

Лудогорец е с 3 победи и 4 равенства в първите си мачове първата седмѝца, като отборът е със 71 точки. Шампионите са с 4 пункта пред ЦСКА и 5 пред Литекс, а в същото време имат и мач по-малко от конкурентите си за титлата.

Срещата почна с фрапантен пропуск за Литекс. Във 2' Том центрира отлично в наказателното поле, защитата на Лудогорец не се намеси добре, а и Славчев, и Божиков се разминаха с топката.

Пред вратата на домакините също имаше няколко интересни положения, като Златински и Мисиджан пробваха удари към вратата. Ловчанлии обаче бяха по-опасни, а Козмин Моци трябваше да се намесва решително след чудесен пробив на Йордан Минев.

Битката се водеше основно в средата на терена, като и двата отбора внимаваха да не сбъркат и да предоставят лесна възможност за съперника. Пиргов сбърка пас към края на полувремето, но опитът на Златински за прехвърлящ удар беше неуспешен.

Мишо Александров пък нанесе първият точен удар за Лудогорец, но той беше слаб и в обсега на стража на домакините – 0:0 на почивката.

През второто полувреме играта често беше накъсвана заради множество нарушения, най-вече в половината на Лудогорец. Най-опасно пред Стоянов пък беше в 48', когато Том стреля от пряк свободен удар, но националът успя да избие в корнер.

В 66' Лудогорец можеше да реши всички, след като Моци се озова на върха на атаката и с прекрасно овладяване на гърди нагласи топката за удар, но Пиргов не трепна и спаси. Минута по-късно и Стоянов показа рефлекс след удар на Страхил Попов.

Най-спорното положение пък дойде в 76', след като Ваюши беше съборен в наказателното поле от Кайсара, но Станислав Тодоров реши, че няма дузпа в ситуацията. Домакините се опитаха да протестират, но това не промени решението на съдията.