Лудогорец обърна Хасково в дебюта на Кокала

Шампионът Лудогорец записа шеста победа от началото на сезона в българската "А" група, след като тази вечер "орлите" подчиниха с 3:1 гостуващия аутсайдер Хасково в първи мач от 12-ия кръг на първенството.

Срещата бе дебют за новия старши-треньор на гостите Емил Велев, като неговите футболисти дори откриха сензационно резултата с попадение на Георги Коруджиев.

До почивката обаче Лудогорец осъществи пълен обрат чрез Марселиньо и Козмин Моци от дузпа, а през втората част Дани Абало добави и трети гол за крайния резултат 3:1 в полза на домакините.

Така Лудогорец събра актив от 22 точки и поне временно се изкачи на второ място във временното класиране, но преди изиграването на останалите мачове от кръга. Лидер с 26 пункта е ЦСКА, докато Хасково остава последен с едва четири точки на сметката си до момента - три от тях спечелени именно срещу Лудогорец в първия кръг.

Така Лудогорец вече може да мисли за предстоящото домакинство на швейцарския Базел в среща от груповата фаза на Шампионска лига. Срещата на националния стадион "Васил Левски" ще се изиграе на 22 октомври (сряда) с начален час 21.45 часа.

Георги Дерменджиев заложи на повечето си налични титуляри, като Брайън Ангуло, Козмин Моци, Георги Терзиев и Жуниор Кайсара стартираха в отбрана пред Владислав Стоянов. Капитанът Светослав Дяков и Фабио Ешпиньо започнаха като двойка вътрешни халфове, докато Марселиньо, Даниел Абало и Михаил Александров стартираха в близост до централния нападател Роман Безяк.

4119337

Ветеранът Емил Ангелов - Бабангида отново оглави атаката на Хасково, докато Вълчан Чанев, Владислав Узунов и Деян Лозев трябваше да подпомагат бившия футболист на Левски в предни позиции. Георги Коруджиев и Майкъл Тевия стартираха в средата на терена за хасковлии. Кръстев, Скерлев, Ковачев и Еуженио трябваше да действат в отбрана пред вратаря Боян Пейков.

Двубоят на "Лудогорец Арена" стартира шокиращо, след като още в 6' гостите сякаш от нищото съумяха да открият резултата. Тимът на Хасково разигра образцова контраатака в половината на Лудогорец, която завърши с изстрел в гредата на Деян Лозев. В последствие топката попадна право в краката на Георги Коруджиев, който на празна врата стреля спокойно и изведе новаците напред - 0:1.

4119329

Полученият гол очаквано събуди домакините, които бързо насочиха поглед към вратата на Хасково. Боян Пейков улови опасен изстрел в очертанията на вратата, а в 11' "орлите" пропиляха изгодна възможност от пряк свободен удар. Фабио Ешпиньо опита да прехвърли стената от границата на наказателното поле, но топката срещна тялото на футболист на Хасково. Домакините претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена в случая.

"Орлите" продължиха да натискат своя съперник, като скоро не закъсня и най-чистата възможност в полза на шампионите. В 16' централният бранител Козмин Моци се включи в атаката на своя тим, като румънецът остана напълно непокрит в наказателното поле на Хасково. Защитникът отправи силен изстрел с десния крак, но топката прелетя встрани от левия страничен стълб на вратата.

Логичното все пак се случи в 37', когато шампионите най-накрая успяха да възстановят равенството, оползотворявайки една от поредните си атаки по посока Боян Пейков. Защитата на Хасково не се справи добре при едно центриране в наказателното поле, като бранителите на гостите позволиха топката да стигне в Марселиньо. Бразилецът не се поколеба и за секунда, като от близка дистанция разстреля Пейков, успокоявайки трибуните за 1:1.

4119332

Пълният обрат на "Лудогорец Арена" стана факт в добавеното време на първата част, когато "орлите" получиха правото и да изпълнят дузпа. Козмин Моци бе задържан от бранител на Хасково в наказателното поле, което и доведе до наказателен удар в полза на домакините. Зад топката застана именно Моци, който хладнокръвно преодоля Боян Пейков и спечели овациите на публиката - 2:1.

Наставникът на домакините Георги Дерменджиев явно не бе особено доволен от своите футболисти на почивката, защото още в началото на втората част "орлите" успяха да отбележат и трети гол в двубоя. И този път защитниците на Хасково не се ориентираха добре при едно центриране в наказателното поле, като топката попадна право в непокрития Дани Абало. Испанецът стреля без забавяне и с десния крак прониза Пейков за 3:1.

4119335

След точно час игра на терена се появи и холандското крило на домакините Върджил Мисиджан, който зае мястото на един от голмайсторите в зелено Дани Абало. Само няколко минути по-късно "лалето" можеше да отбележи и четвърти гол в срещата, но Мисиджан засече в аут отлично центриране на Мишо Александров. В 65' сериозен пропуск направи и Марселиньо, който засече извън очертанията точно подаване на Брайън Ангуло.

Постепено футболистите на Георги Дерменджиев намалиха темпото, което и позволи на Хасково да се върне в мача тринадесет минути преди края. Пред най-опитния футболист на гостите Емил Ангелов се откри чудесна възможност да намали изоставането на своя тим, но Бабангида стреля разочароващо с левия крак, изпращайки кълбото над напречната греда на вратата.

Малко преди края шампионите организираха и нова атака в половината на хасковлии, като "орлите" отново не бяха далеч от четвърто попадение. Върджил Мисиджан центрира кълбото в пеналтерията на гостите, но изстрелът на Михаил Александров не намери целта.