Лудогорец не пожали и Локомотив (Пловдив), става едноличен лидер (Снимки)

Лудогорец взе реванш за 5-те загубени точки от Локомотив (Пловдив) миналия сезон и порази с 5:2 единствения отбор в А група, срещу когото имаше негативен баланс до момента. „Орлите" от Разград предизвикаха безредици на стадиона с отбелязването на последния си гол, при който домакините имаха сериозни претенции за засада.

Иначе в 36-ата минута Марселиньо откри резултата след заучено изпълнение на пряк свободен удар, а в 41-ата Гела се разписа за 0:2. Кирил Котев върна интригата в 57-ата, но последваха две попадения на капитана Емил Гъргоров в 63-ата и 70-ата минута.

За 2:4 се разписа Рангел Абушев в 79-ата минута, но за повече играчите на Локомотив нямаха сили и аргументи. Крайното 2:5 оформи резервата Мичел Бургзорг след пас на празна врата от Станислав Генев в 93-ата минута. Това е второ попадение за "орлите" на сметката на холандеца, който се разписа и срещу Литекс преди две седмици.

Така Лудогорец постигна първата си победа над Локомотив (Пловдив) в А група, след като вече имаше успех над „лаутерите" във финалите за Купата и Суперкупата на България. Също така „орлите" за първи път отбелязаха попадения срещу този си съперник и вече няма отбор от родната А група, който да не са надигравали.

Лудогорец продължава перфектния си поход във Виктория футболно първенство и има 21 точки от 7 двубоя до момента. Възпитаниците на Ивайло Петев вече са еднолични лидери в класирането, след като Локомотив (София) изтръгна една точка при домакинството си на Левски.

През първото полувреме зрителите на стадиона в парк „Лаута" бяха лишени от каквито и да е интересни отигравания пред двете врати. Чак в последните 10-ина минути двата тима създадоха по една опасна ситуация, но го правиха от статични положения. Също така правеше впечатление и грубата игра на домакините, които си заслужиха три жълти картона - Марков, Дюлгеров и Ковачев.

Очевидно по-слабия тим на домакините се пропука в най-неподходящия момент, след като през първия половин час не допуснаше пробив в наказателното си поле. До 30-ата минута „орлите" можеха да се похвалят единствено с далечен удар на Емил Гъргоров, на Станислав Генчев и на Гела.

В 17-ата минута гостите претендираха за дузпа срещу Иван Стоянов, който се строполи в пеналтерията, но не спечели вниманието на рефера Ивайло Стоянов.

За съжаление на домакините малкото им удари към вратата на Иван Чворович не затрудниха стража на Лудогорец - Атанас Курдов неуспешно пробва да го прехвърли от фаул, а в края на полувремето Кирил Котев стреля опасно с глава, но топката мина встрани от гредата.

В 36-ата минута Генчев чукна топката от пряк свободен удар за Гъргоров, а той пък с нов къс пас намери Марселиньо. Бразилецът стреля отлично с левия си крак и прати кълбото в долния десен ъгъл на Кунчев - 0:1.

В 41-ата бранителите на Локомотив направиха серия от грешки, оставяйки Гала да направи необезпокоявано пробив, след който последва точен удар покрай плонжа на вратаря - 0:2.

Резултатът можеше да стане класически в самия край на полувремето, когато Иван Стоянов остана сам срещу Кунчев, но стражът изби атрактивно прехвърлящия изстрел.

Второто полувреме започна с активизация на Локомотив, а Христо Златински на два пъти тества качествата на Иван Чворович. Особено при втория изстрел от дистанция вратарят на шампионите заслужи поздравления с отличната си намеса.

В 55-ата минута Иван Стоянов за втори път не можа да превърне в гол излизането си сам срещу вратаря - бившият ас на Сливен и ЦСКА реши да не проявява егоизъм и да подаде към Марселиньо, но бразилецът се размина с топката.

В 57-ата все пак Локомотив стигна до заслужен гол, след като Кирил Котев се оказа най-съобразителен в пеналтерията на гостите и наказа бавните реакции на защитниците им. Бранителят успя да овладее, да се обърне и да простреля Чворович за 1:2.

Пловдивчани се втурнаха в атака в търсене на изравнителен гол, но останаха неподсигурени в защита и от това се възползваха опитните играчи на Лудогорец.

В 63-ата минута капитанът на „орлите" Емил Гъргоров получи добро подаване зад защитата и хладнокръвно преодоля вратаря Кунчев, за да се озове пред празна мрежа. Защитник на Локо пробва да се намеси, но неуспешно и Бадема реализира за 1:3.

В 70-ата Гъргоров се разписа за втори път и на практика елиминира интригата в срещата - този път той и Марселиньо се озова зад отбраната на домакините и съответно сами срещу вратаря. Пловдивчани очакваха да бъде вдигнат флаг за засада, но такъв не последва и резултатът стана 1:4.

Това положение провокира сериозни безредици по трибуните и на терена - феновете на Локо започнаха да хвърлят предмети по страничния съдия, а от щаба на домакините също скочиха в търсене на обяснения. Атанас Узунов дори настояваше изпълнителния директор на Лудогорец Ангел Петричев да бъде изгонен от стадиона, но в крайна сметка до такова нещо не се стигна.

Иначе в 80-ата минута Локомотив стигна до втори почетен гол чрез Абушев, който връхлетя и засече центриране на Марков за 2:4.

В 93-ата минута Генчев изведе на празна врата резервата Мичел Бургзорг, който без проблеми оформи крайното 2:5 и за втори път се разписа с екипа на "орлите".